Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Етнографічні скарби Михайла Паньківа9 вересня свій 80-річний ювілей святкує Михайло Ілліч Паньків – один з найкращих дослідників матеріальної і духовної культури Покуття та історії окремих населених пунктів.

Народився він у селі Вербівцях Городенківського району. Закінчив Снятинський культурно-освітній технікум, Івано-Франківський педагогічний інститут. Впродовж багатьох років був директором Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею.

Михайло Паньків є заслуженим працівником культури України, лауреатом всеукраїнської премії імені Павла Чубинського, обласних краєзнавчих премій ім. Івана Вагилевича, Володимира Полєка та інших. Він був організатором створення експозицій Літературно-меморіального музею Леся Мартовича в с. Торговиці, Художнього і Літературного музеїв Прикарпаття - в Івано-Франківську, народної архітектури і побуту - в Галичі, етнографії Покуття - у Городенці, Михайла Грушевського - у Криворівні, Бойківщини - у Долині та ін. 

Михайло Ілліч є автором багатьох наукових статей та видань з етнографії Покуття, методичних розробок, путівників по Івано-Франківській області та музеях. Окремими книжками вийшли  його праці «Ратуша», «Весілля у селі Вербівцях на Городенківщині», «Організація польових досліджень з етнографії», «Пісні з Покуття», «Схрони, криївки і бункери ОУН-УПА. Документи. Спогади. Короткі біографії», «Текла кровця по Вкраїні (топоніми, легенди, перекази та пісні про татарські напади на Прикарпаття  з  середини XV до початку XVIII ст.)», «Ой війна, війна, світова війна (Прикарпаття у роки Першої світової війни 1914-1918)» та ін.

Усі ці книги та матеріали ви зможете докладно переглянути у стінах обласної універсальної наукової бібліотеки,  як тільки закінчиться дія адаптивного карантину. Радо запрошуємо всіх охочих.

Вітаємо Михайла Ілліча Паньківа зі славним ювілеєм! Щиро бажаємо міцного здоров"я, невичерпної енергії, радості і оптимізму, миру і благополуччя!

 

 

 

Оновлено 18-09-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка