Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Онлайн засідання читацького англомовного клубу Reading Club14 червня 2020 року в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» Івано-Франківської ОУНБ ім. І. Франка відбулася онлайн-зустріч у читацькому клубі, де обговорювали новелу «Собаче серце» М. Булгакова.

Модератор клубу Михайло Сенютович розпочав зустріч з цікавих фактів про життя та творчість цього письменника. Михайло Булгаков (15 травня 1891 - 10 березня 1940 рр.) був письменником і драматургом, а його творчість була активною у першій половині XX століття. Він народився в Києві в сім'ї доцента духовної академії та викладачки жіночої гімназії. У 1916 році Булгаков закінчив з відзнакою медичне відділення Київського університету і після служби хірургом у лікарні м. Чернівців був призначений губернським лікарем до Смоленської губернії.

Його п'єси «Іван Васильович», «Дон Кіхот» та «Останні дні» були заборонені свого часу.

Булгаков колекціонував квитки на концерти та виступи, які він випадково відвідав.

«Серце собаки» - це новела, прототипом професора був дядько письменника, який мав успішну гінекологічну практику в Москві. Вона була написана в 1925 році в розпал періоду непу. Твір інтерпретується як алегорія комуністичної революції та «неправильна спроба революції докорінно перетворити людство». Її публікація спочатку заборонялася в Радянському Союзі, але розповсюджувалася в самвидаві, поки не була офіційно випущена в країні в 1987 році. Новела стала культурним явищем, відомим і обговорюваним «від школярів до політиків». Вона стала предметом критичних аргументів, була знята  російською та італійською мовами та адаптована англійською як п'єса та опера.

Це була чудова дискусія з різними думками та обговоренням, що сприяло вдосконаленню розмовної англійської мови.

Приєднуйтесь до засідань нашого читацького клубу в неділю 21 червня о 12 годині!

Фото.

Оновлено 03-07-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка