Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Вебінар «10 принципів ідеальної бібліотеки»Івано-Франківська ОУНБ ім. І. Франка взяла участь у вебінарі, організованому Smart Foundation, від кандидатки історичних наук, виконавчої директорки Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація, доцентки НТУУ "КПІ імені Ігоря Сікорського" Ярослави Сошинської.

Супертехнологічною чи затишною - якою має бути сучасна бібліотека, аби книголюби шикувалися в чергу перед її дверима? Які тенденції книгозбірень зараз популярні в Європі?

Саме про це говорилося під час вебінару, де учасники ознайомилися з досвідом Данії, про те, що таке «відкриті бібліотеки», про зв'язок із бібліотекарем онлайн, про мобільні додатки для замовлення книжок в бібліотеці та про відкриті бібліотечні фонди. Учасники довідалися, як Данії вдалося поєднати в бібліотеках книжкові фонди, простори для саморозвитку й самоосвіти та навіть інколи центри для надання державних послуг, де можна отримати новий паспорт, водійські права, ID-card, проголосувати, отримати довідку про зміну місця проживання тощо.

Ми дізналися про10 ознак ідеальної бібліотеки:

1. Легка реєстрація: існує єдиний електронний реєстр читачів Данії.

2. Швидке замовлення видань по всій країні: створено спеціальний мобільний додаток для цього.

3. Самообслуговування: бібліотекар працює з 13 до 18 години, решту часу читач може зв'язатися з черговим бібліотекарем через автомати, якщо в цьому є необхідність.

4. Принцип «відкритої бібліотеки».

5. Цифровізація бібліотеки, онлайн послуги: цифровий архів, безкоштовний сервіс цифрових, електронних, аудіо книг, безкоштовний перегляд фільмів (3 фільми в місяць).

6. Бібліотеки - це комплекс різних зацікавлень: творчі та технічні лабораторії, звукозаписні та ігрові кімнати, ІТ-кафе, в яких волонтери навчають комп'ютерної грамотності читачів бібліотеки.

7. Дизайн та зонування простору: дитячі зони, зони для відпочинку з диванами та лавками, багато природного освітлення.

8. Тренд архітектури.

9. Інклюзивність - доступність бібліотеки для всієї громади: пандуси, ліфти, соціальна адаптивність.

10. Сервісність.

 

Фото.

Оновлено 03-07-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка