Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Участь бібліотечних фахівців у семінарі-практикумі «Наповнення енциклопедії «Вікіпедія»11 лютого 2020 р. відбулося чергове заняття в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій на тему «Наповнення енциклопедії «Вікіпедія», в якому взяли участь працівники Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.

Відкриваючи захід, координатор програми, завідувач лабораторії технічних засобів навчання Роман Шкварла, привітав учасників - спеціалістів бібліотечних і музейних закладів міста та області, серед яких була присутня і заступник директора обласної книгозбірні Людмила Жирик.

Із доповіддю на тему «Збереження культурної спадщини в енциклопедії «Вікіпедія» виступила бібліограф І категорії відділу краєзнавчої літератури ОУНБ ім. І. Франка Світлана Джоголик. За допомогою підготовленої мультимедійної презентації вона розповіла про культурну спадщину України, пам'ятки, які потребують популяризації у «Вікіпедії», проекти, які створені «Вікіпедією» для зібрання інформації про пам'ятки, розкрила основні вимоги до написання статей. Вона закликала кожного учасника заходу долучитися до наповнення україномовного контенту «Вікіпедії», наголосивши, що це є однією із функцій музеїв та бібліотек.

Продовжила заняття патрульна української «Вікіпедії», спеціалістка музею  Національного університету «Києво-Могилянська академія» Анна Хроболова, яка розповіла чимало цікавої інформації щодо правильності реєстрації у «Вікіпедії», особисто допомогла кожному присутньому це зробити. Темами доповідей Анни Володимирівни були: «Соціальна й організаційна структура «Вікіпедії», «Редагування особистих сторінок» та «Створення статті «Вікіпедія».

Втішно, що учасники навчання, крім важливої та актуальної теоретичної інформації, отримали можливість зареєструватися, створити власну статтю чи відредагувати вже існуючу,  і тим самим долучитися до наповнення українського сегменту «Вікіпедії».

 

Оновлено 29-05-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка