Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Обласна бібліотека – учасник програми «Наповнення енциклопедії «Вікіпедія»5 лютого 2020 р. працівники Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка взяли участь у короткостроковій програмі підвищення кваліфікації на тему «Наповнення енциклопедії «Вікіпедія», організатором якої виступає Івано-Франківський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Учасниками семінару-практикуму були понад 20 спеціалістів бібліотечних і музейних закладів міста та області. Можливість почерпнути нові знання отримали працівники і обласної книгозбірні: заступник директора Галина Горбань, бібліотекарі Марта Лавришин та Марина Цюпа.

Бібліограф І категорії відділу краєзнавчої літератури ОУНБ ім. І. Франка Світлана Джоголик виступила із доповіддю на тему «Збереження культурної спадщини в енциклопедії «Вікіпедія» , яку доповнила змістовною мультимедійною презентацією. Вона розповіла, як багато важливої і актуальної інформації про культурні і мистецькі надбання України, визначні постаті, скарби бібліотек і музеїв дійсно потребують популяризації у «Вікіпедії», наголосила на важливості представлення культурних цінностей нашої держави саме у віртуальній енциклопедії, поповнення її україномовного контенту, розкрила основні вимоги до написання статей.

Продовжила заняття саме адміністраторка української «Вікіпедії», членкиня Правління «Фонд Вікімедіа» Наталія Тимків, яка виступила із темами: «Соціальна й організаційна структура «Вікіпедії», «Редагування особистих сторінок» та «Створення статті «Вікіпедія». Наталія Василівна представила чимало цікавої інформації щодо правильності реєстрації у «Вікіпедії», особисто допомогла кожному присутньому це зробити. Важливо, що учасники навчання відразу ж мали можливість спробувати створити власну статтю чи здійснити редагування вже існуючої у «Вікіпедії».

Тож сподіваємось, що отримані знання допоможуть фахівцям різних закладів міста та області долучитися до наповнення українського сегменту «Вікіпедії», що дасть можливість популяризувати національні надбання у різних галузях знань.

Учасники навчання отримали відповідні сертифікати.

 

Оновлено 26-09-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка