Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Світлий храм творчості о. Ярослава Лесіва: до ювілею поета-дисидента2 січня 2020 р. у відділі краєзнавчої літератури Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка розгорнуто виставку-пам’ять, присвячену отцю Ярославу Лесіву – поету-дисиденту.

Народився Ярослав Лесів 3 січня 1945 року в селі Лужки Долинського району. Народився у той час, коли на його рідній землі розгорілася боротьба ОУН-УПА з більшовицькими окупантами. Уже  в 1965 році Ярослав Лесів став членом підпільної політичної організації «Український Національний Фронт». Він вів активне громадське життя і вже невдовзі його заарештували, засудили на сім років концтаборів суворого режиму в далекій Мордовії.

Після повернення із заслання Ярослав Лесів працював на Болехівському лісокомбінаті, підпільно навчався у духовній семінарії. Як Долинський декан був членом Комітету захисту Української Католицької Церкви, з його ініціативи було поновлено багато хрестів, збудовано капличок, відкрито церков.

Отець Ярослав Лесів був також лицарем поетичного слова. На ювілейній книжковій виставці представлено доробок поета-дисидента «У небі пісня обірвалась», «ТТ (тюремна тиша)», «Сніг без грат», «Роздуми про сутнє», «Мій хрест - в руках його нестиму».

Тож запрошуємо всіх зацікавлених до перегляду книжкової виставки.

 

Оновлено 01-10-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка