Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Презентація книги Михайла Вороного «Вирвані з коренем»8 жовтня 2019 року у літературно-мистецькій вітальні Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка відбулась презентація історико-краєзнавчого видання Михайла Вороного «Вирвані з коренем».

   Книга вийшла друком в івано-франківському видавництві «Ярина», автор передмови доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Юрій Макар.    
    «Вирвані з коренем» – книга споминів про трагічну долю українців Закерзоння, яку впорядкував голова громадсько-культурного товариства «Надсяння» в Городенці Михайло Вороний.
    Модератор заходу –  голова Івано-Франківського обласного суспільно-культурного товариства  «Надсяння» Любов Гринишин наголосила на тому, що небагато сьогодні є таких людей, як Михайло Вороний. Він належить до тих, кого наприкінці та по завершенні Другої світової війни обмінювали між державами.                   
    Михайлом Вороним пророблена велика робота – зібрані спогади багатьох скривджених людей, додані фрагменти докуметів, ілюстрації. Автор розповів про мотивацію написання книги, поділився своїми зворушливими свідченнями як очевидець тих трагічних подій. У книзі зібрано документальні свідчення українців з Надсяння (Польща) про вбивства польськими шовіністичними бандами до і під час переселення їх з рідних земель у 1945-1946 роках.
     Книга відроджує пам’ять поколінь українців про завдані їм кривди польським і радянським тоталітарними режимами, сприяє патріотичному вихованню молоді.
    Додав емоційності презентації кіноролик Львівської кіно-радіокомпанії «Там де була Батьківщина», який тісно перегукується із змістом видання.
    З виходом книги автора привітали начальник відділу внутрішньої політики міської ради Ігор Кінаш, провідний спеціаліст управління культури ОДА Наталія Скрипник, науковець Степан Воляр та інші.
    Після завершення вечора Михайло Вороний  подякував працівникам книгозбірні за організацію презентації та подарував своє видання читачам книгозбірні.

Світлини

Книгу споминів Михайла Вороного «Вирвані з коренем» презентували в Івано-Франківську(ТРК «КАРПАТИ»)

Cпогади про депортацію. Микола Вороний презентував книгу «Вирвані з коренем» (ТРК «РАІ»)

«Вирвані з коренем" : в Івано-Франківську презентували книгу-спогади Михайла Вороного (ТРК «ВЕЖА»)

Оновлено 29-05-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка