Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Виставка прикарпатських митців в обласній бібліотеціВ Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відкрита художня виставка «Вектори часу» талановитого подружжя Богдана Губаля (гобелен) і Надії Бабій (витинанка).

Богдан Іванович Губаль - заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії ім. В. Стефаника, премії ім. І. Вагилевича, премії ім. Я. Лукавецького, акредитований член Української Академії Архітектури, професор Навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, володар медалі „За подвижництво в культурі Прикарпаття". Богдан Губаль - автор винаходів та раціоналізаторства у галузі дизайну інтер'єру, меблів та розпису тканини, має 14 авторських прав і патентів.

       Представлені на виставці гобелени Богдана Івановича позначені високою живописно-пластичною культурою, засвідчують пошуки митцем власного коріння, прагнення осмислити правічну духовність українського народу. У роботах автора органічно поєднано колористичні абстракції з умовно-фігуративними зображеннями, новаторський підхід до матеріалу з глибинним розумінням національних традицій.

        Роботи автора зберігаються в музеях Івано-Франківська, Казані, Львова, Хмельницького, Дрогобича, Києва, Вінніпегу, Торонто, приватних колекціях Німеччини, Польщі, Австрії, Великобританії, Франції, США, Чехії, Канади, Ізраїлю, Татарстану, Росії, Фінляндії, Кореї. Богданом Івановичем створені такі славнозвісні гобелени: „Пробудження", який знаходиться в музеї образотворчих мистецтв Татарстану, гобелен „Мова хлібу" - в Івано-Франківському краєзнавчому музеї, гобелен „Осінь" - у приватній колекції в Канаді, гобелен „Сон зими", гобелен „Дерево життя" - у Хмельницькому музеї, гобелен „Водограй" - у посольстві Євросоюзу в м. Брюсселі, гобелен „Гомін гір" - у Міністерстві культури України.

 

       Надія Петрівна Бабій працює в галузі прикладної графіки та декоративного мистецтва. Досліджує історію та теорію сучасного мистецтва, матеріальну культуру Прикарпаття 17-18 ст. Викладає курси каліграфії та типографіки.

      Усі роботи, які демонструє п. Надія на виставці, виконані у техніці «витинанки», яка останнім часом набуває все більшого поширення. На творчість авторку надихає навколишній світ, людські стосунки. У роботі переважно звертається до вічних тем, близьких кожному. Надія Бабій є багаторазовою учасницею всеукраїнських, персональних, обласних художніх виставок, її твори знаходяться у приватних колекціях України та за кордоном.

          Для відвідувачів організовано книжково-ілюстративну виставку з фондів бібліотеки «Покликані творити красу», на якій  представлено численні матеріали про творчі досягнення подружжя митців.

Cвітлини

Оновлено 17-01-2020
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка