Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Вітаємо Василя Корпанюка з ювілеєм!Цими днями святкує свій 70-ти літній ювілей заслужений художник України, майстер різьблення на дереві, монументаліст – Василь Васильвич Корпанюк. З цієї нагоди фахівцями відділу літератури з питань мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка розгорнуто книжково-ілюстративну виставку-огляд «З різблярського роду: Василь Корпанюк».

Василь Корпанюк народився у Яворові на Косівщині. Він із того роду, слава про який пішла по світу ще за Юри Шкрібляка, із того самого Яворова, звідки і його дід Семен, і батько Василь, і мати Параска. Ще дитячими руками він взявся за різець, який викував сам дід. Василь виріс, як виростають усі діти в його краях. Потім однієї осені пішов з Яворова навчатися до Львівського інституту декоративного та прикладного мистецтва.

У 2001 році Василь Васильович одержав звання заслуженого художника України. Нині - голова обласного осередку Національної Спілки майстрів народного мистецтва, доцент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Все, що він вміє, все, що він знає щедро віддає молоді.

Працює в галузі монументального та декоративно-прикладного мистецтва. Його роботи зберігаються в музеях України та приватних колекціях по всьому світу.  

Вникаючи у багатий і яскравий творчий світ Василя Корпанюка, можна стверджувати, що Господь наділив його величезним даром - творити те вічне і прекрасне, що зветься мистецтвом. Творчий доробок Василя Васильовича значний, а ще він множиться успіхами його учнів, серед яких сьогодні відомі митці, провідні спеціалісти мистецьких навчальних закладів.      

   Колектив обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка щиро вітає Василя Корпанюка з днем народження, та бажає йому, міцного здоров'я, благополуччя, творчого натхнення, невичерпної енергії, здійснення всіх задумів та Божого благословення.

В дарунок ювілярові фахівці відділу літератури з питань мистецтва підготували пам'ятку користувачу «За фахом і покликанням ­- митець» та книжкову виставку-огляд «З різблярського роду: Василь Корпанюк» на якій представлені матеріали про творчі здобутки нашого краянина.

Запрошуємо до перегляду!

 

Оновлено 29-05-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка