Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

І на тім рушничкові…У відділі літератури з питань мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка діє експозиція вишитих робіт «І на тім рушничкові…» та організовано книжково-ілюстративну виставку «Світ вишивки», які приурочені Дню вишиванки.

З давніх давен вишивка вважається оберегом, символом краси, здоров'я, щасливої долі, родової пам'яті, святості та любові. Українська вишивка - це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних прагнень, інтелекту українського народу.

День вишиванки - свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення - щороку в третій четвер травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного.  У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Експозиція «І на тім рушничкові...» представляє вишивані  роботи двох івано-франківський мисткинь: п. Марії Турчин, вишивка якої виконана в стародавньому автентичному стилі,  характерна ознака  якого - лаконічна довершеність, та п. Марії Бабій, яка створює сучасні моделі одягу, в яких виявляється індивідуальний, далекий від стандартів, смак і стиль.

Через чудові вишиті рушники, сорочки, плаття, кептарі, крайки вишивальниці надзвичайно вміло передають своє світовідчуття, свою внутрішню енергію, закодувавши її на полотні. Майстрині вправно володіють різними техніками вишивки: хрестиком, гладдю, низинкою, бісером та передають свої вміння молодому поколінню.

Матеріали книжково-ілюстративної виставки «Світ вишивки» ознайомлять читача з історією української вишивки, символікою і змістом візерунків й орнаментів вишиванок різних регіонів України. Пропоновані книги розкривають таємниці техніки вишивання, властиві певним етнографічним територіям. Надзвичайно цікавою є література для початківців : з чого почати і як правильно навчитися майстерності української вишивки.

Щиро запрошуємо до перегляду виставок всіх, хто цікавиться українською вишивкою як символом, який зберігає наше коріння, ідентичність, розуміння себе. 

Світлини

Оновлено 02-06-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка