Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Презентація видання про події на Майдані в обласній бібліотеці24 квітня 2019 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація книжки «НЕХАЙ РОСТЕ! ДЕСЯТЬ НЕБАЙДУЖИХ».

Майдан постав важливою історичною подією, яка глибоко вплинула на політику не лише у Європі, але і в глобальному масштабі. Він незворотньо спрямував країну на шлях до Європи, спричинив війну із сусідньою Росією, призвів до відновлення холодної війни між Росією та Заходом. Він став для України випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності.

Колективна пам'ять часто недовговічна, і, як правило, складається із різних документів, які поступово відходять в архів. Народні спогади живуть і продовжують жити, поки ті, хто були на події, бачили на власні очі, пережили цей досвід, не вмирають. Саме про ці спогади, про Майдан, про людей, які пережили події 2013-2014 року книжка «НЕХАЙ РОСТЕ! ДЕСЯТЬ НЕБАЙДУЖИХ».

Видання написано  на основі фрагментів інтерв'ю, зібраних під час проекту «Усні історії Майдану», який був започаткований у березні 2014 року ГО «Фонд збереження історії Майдану». Цим проектом намагалися зберегти історію, запобігти перекручуванню фактів і спотворенню подій, та створити відео-аудіо національний архів.

Це майже 200 розшифрованих відеозаписів, які тривають інколи, до дванадцяти годин. Тепер записи, що зберігаються у Німеччині в архіві Університету Бремена і в м. Каунас «Центрі демократичного розвитку ім. А. Сахарова при Університеті Великого Витаутаса» у вигляді текстів доступні дослідникам.  

 Не прочитавши книгу, зрозуміти її назву буде важко більшості людей. Але є й ті, для кого слова «Нехай росте!» не лише гасло. Саме ці люди зустрілися у Києві біля Михайлівського собору після побиття на Майдані у листопаді 2013 року, об'єдналися в організацію і активно діяли впродовж всіх буремних днів революції Гідності. Книга саме про них. Про учасників ГО «Михайлівський рух», які приймали рішення, брали на себе відповідальність, робили маленькі вчинки на користь громади, діяли так, як веліла совість. На сьогодні їх організація не зникла. Під впливом подій, які відбулись в країні після революції 2013-2014 років, відчуваючи потребу допомоги українським військовим, вона трансформувалась у ГО «Бандерівський Схрон».

Упорядник книжки режисер-документаліст Наталя Машталер розповіла, про те, як прийшов задум  видати книжку усних історій Майдану: «Ми намагалися зафіксувати не стільки факти, як емоції і почуття, які наповнювали людей, зберегти те, як певні події, які відбувались на Майдані, впливали на людей, що вони думали і робили під впливом цих подій», -  зазначила автор.

Своїми спогадами про буремні дні поділилися коменданти Майдану Наталя Черній та Ігор Чернецький, які організували реабілітаційний Центр для учасників АТО.

 Директор бібліотеки Людмила Бабій наголосила, що трагічні події в Україні, починаючи з листопада 2013 року, тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. Сьогодні кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям Небесна Сотня й досі, у боротьбі за свободу, цілісність та єдність держави, продовжують гинути воїни, кращі сини України.

Cвітлини

Оновлено 24-08-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка