Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Великдень: традиції, звичаї, стравиНапередодні свята Світлого Воскресіння Господнього у відділі економіко-виробничої літератури обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка розгорнута виставка за сторінками періодичних видань «Великдень: традиції, звичаї, страви».

Святкування Великодня має в Україні надзвичайно багату та своєрідну традицію. Воскресіння Христове є символом вічного Життя, перемоги над смертю і очищення від гріхів. Цим світлим Днем завершується Великий піст, під час якого православні дотримуються строгих обмежень в харчуванні, намагаються переосмислити своє духовне життя.

Особливого значення набуває у пасхальні дні стіл, бо їжа часто є обрядовим атрибутом свята. А який Великдень без кошика із свяченим! Його, звісно ж, а також багато інших страв готують у передвеликодній період, як і багато інших знакових речей: писанок, вишитого одягу, прикрас для хати тощо, бо усе має тішити око, вухо, смак людини і творити отой неповторний дух Празника празників.

Саме же свято Великодня незмінно супроводжується урочистими церковними всеношними службами, традиціями ходити один до одного в гості і вітатися зі словами «Христос Воскрес!» - «Воістину Воскрес!»

Завітайте до нас і перегляньте ілюстровану виставку «Великдень: традиції, звичаї, страви», щоб дізнатися про секрети цікавих та випробуваних рецептів приготування пасхальних страв, у яких  ви знайдете чимало корисного.

 Христос воскрес! Воістину воскрес!

 

 

Оновлено 24-08-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка