Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Захоплююча мандрівка Гуцульщиною: від Володимира Шухевича до сьогоденняУ відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка розгорнуто виставку однієї книги, яка присвячена 170-літтю від дня народження визначного українського етнографа, фольклориста, публіциста, педагога, культурно-освітнього і громадського діяча Володимира Шухевича. І саме його праця «Гуцульщина» є найбільш відомим і ґрунтовним дослідницьким виданням про культуру та побуту Гуцульщини.

Народився Володимир Шухевич в селі Тишківцях Городенківського району. Навчався у Коломийській, Станіславській та Чернівецькій гімназіях.

У своїй багатогранній діяльності найбільше уваги приділяв етнографічним дослідженням рідного краю, виставковій діяльності та музейній справі. Вивчаючи Гуцульщину, Володимир Шухевич здійснив ботанічні екскурсії по Карпатських горах. Та жителі гірського Прикарпаття, їх оригінальний побут, мистецтво і фольклор призвели до того, що вчений залишає ботанічні дослідження і починає вивчати духовну і матеріальну культуру гуцулів.

Результатом його етнографічної праці стала п'ятитомна монографія „Гуцульщина", яку ще за життя вченого високо оцінили вітчизняні й зарубіжні діячі науки і культури. А у 2018 році вийшло перевидання фундаментальної праці й книга вийшла друком під однією палітуркою. Досі «Гуцульщина» є одним з найкращих зразків самовідданої праці у справі збереження автентичної української культури та багатющим джерелом знань про традиційне життя гуцулів. Матеріали до книги Володимир Шухевич збирав особисто упродовж близько тридцяти п'яти років.

Видання складається з чотирьох частин: у першій автор висвітлює природу гуцульського краю, їжу, одяг та побут, у другій - домашній промисел та заняття гуцулів, у третій - родинні свята та традиції, у четвертій - календарні свята та їх відзначення, а п'ята частина багатотомного видання містить фольклорні скарби гуцульського краю. Також на виставці представлені матеріали про життя та діяльність Володимира Шухевича .

Запрошуємо усіх охочих до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка для більш детального ознайомлення з дорогоцінною працею етнографа, матеріалами про його життєвий шлях і наукові здобутки, які представлені для перегляду на ювілейній книжковій виставці "Захоплююча мандрівка Гуцульщиною: від Володимира Шухевича до сьогодення".

 

Оновлено 13-10-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка