Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Сергій Тихий «Перемагають лише переможці»1 березня 2019 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація книги «Перемагають лише переможці» заслуженого журналіста України, учасника розробки та керівника кількох помітних проектів на медіа-ринку України, серед яких газети «Республіка», «День», «ВВ», «Газета по-киевски», а нині – головного редактора напрямку оперативної аналітики НІА Укрінформ Сергія Тихого.

Модератор презентації, директор бібліотеки Людмила Бабій, представила присутнім нашого гостя, розповіла про актуальність ідей книги С. Тихого «Перемагають лише переможці», відзначивши, що «Сергій Наумович намагається донести в книзі ті проблеми, які зараз актуальні, на простій зрозумілій мові для молоді».

У своїй книзі Сергій Тихий звертається до співвітчизників, до людей, котрі вболівають за майбутнє України. Автор зауважує, що перемога дається лише тим, хто її достойний і вірить в неї. Сергій Тихий акцентує на тому, що українцям час змінюватись, необхідно позбавлятися заниженої самооцінки, треба переставати бути вічно ображеними та упослідженими, не можна вічно скаржитися на обставини і чиюсь злу волю. Звідси й назва книжки - «Перемагають лише переможці» з підзаголовком «Книга про те, що українцям час змінюватися».

Вікторія Плахта, відповідальний секретар Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ, зауважила, що розділи книги побудовані за принципом питання-відповідь. Їх можна читати і перечитувати, повертаючись до кожного розділу і знаходячи все нову інформацію для роздумів.

«Це книга змін. У нас все ще багато людей, які звикли жалітися, плакати. Недостойний перемоги той хто в неї не вірить і вічно жаліється. До прикладу передвиборча кампанія - всі політики починають розказувати, як все погано з пенсіонерами, економікою, селами і т.д.», - розповів С. Тихий.

Автор намагається відповісти на актуальні для нашої країни і нації питання - як ми себе почуваємо та як змінюємось в історичному розрізі сучасної України. «Мені здається, що в житті кожної людини настає такий момент, коли треба подивитися на себе і запитати: а які ти маєш взагалі переконання, що ти думаєш з того чи іншого приводу? Здається, що просто бути таким собі обивателем в хорошому сенсі цього слова і чекати, як повернеться історія, як повернеться влада, в якій країні, в результаті, будеш жити ти і твої нащадки... Мені хотілося нагадати людям, що треба, принаймні, кожному обивателю, але уявляти собі майбутнє, хотіти конкретного майбутнього для своєї країни», - сказав С. Тихий. На думку автора, саме з цим усвідомленням власного майбутнього у українців є проблеми. Тому він визначив для себе певне коло проблем і питань (які дотичні і до долі кожного українця), на які дає відповіді.

Водночас, у книзі є і спогади автора про кожну визначну подію в новітній історії Україні, які вже стали певними віхами і потребують переосмислення, аналізу і визначення напрямків, у яких вони будуть розвиватися. Це і питання двох революцій і війни, яку зараз переживає країна, і переосмислення певних історичних фактів, питання мови і комплексу меншовартості українців, болісні і критичні моменти в історії України, які ми маємо усвідомити, тощо.

До книги також включені три інтерв´ю: з кінорежисером, лауреатом Шевченківської премії, автором документального фільму про 1918 рік «Апельсинова долька» Ігорем Кобриним, науковцем, співробітником Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. Кураса Володимиром Куликом та журналістом, власкором «Новой газеты» в Україні Ольгою Мусафіровою.

Книга викликала жваву дискусію серед учасників презентації, присутні ставили різноманітні запитання гостю та отримали компетентні відповіді.

Усі охочі мали змогу придбати видання з автографом автора, а для читачів бібліотек області Сергій Тихий подарував кілька примірників презентованої книжки.

Біографічна довідка

       Згідно диплому, Сергій Тихий математик (закінчив КНУ ім. Т. Шевченка), але з 1986 року - працює в професійній журналістиці. Починав в республіканській газеті «Комсомольское знамя» (її ще називали в народі «Коза»). Спочатку - у відділі культури, але час був такий, що рецензій та інтерв'ю із знаменитостями видавалось замало, щоби відчути себе на вістрі фантастичних змін та подій другої половини 80-х. Литва, Придністров'я, Молдова, Грузія, Азербайджан, Нагірний Карабах - як спецкор Сергій Тихий об'їхав ледве не усі «гарячі точки» Союзу, а у вікопомному серпні 91-го надсилав матеріали з Москви, де конала радянська імперія.

        В 90-х брав участь у запуску і ребрендінгу кількох українських медійних проектів доби незалежності - інформагентства «УНІАН», газет «Республіка», «День», «ВВ» («Всеукраинские ведомости»), ділового тижневика «Галицькі контракти». Пізніше керував розробкою і запуском знаменитої «Газеты по-киевски», з 2002-го по 2011 рік був там керівником проекту і головним редактором.

        Нині заслужений журналіст України Сергій Тихий працює в НІА Укрінформ - головним редактором напрямку оперативної аналітики. Поза журналістською роботою - мав кілька публікацій віршів в журналах і альманахах. Перша збірка віршів «Добрый шлях» вийшла ще в 1987 року, а повість «Воспоминания молодого человека» - 2017 року в журналі «Радуга» № 3-4.

Світлини

«Перемагають переможці»: у Франківську презентували книгу журналіста Сергія Тихого

Оновлено 21-05-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка