Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Нам не забути славу КрутівТаку назву носить книжково-ілюстративна виставка-посвята, приурочена до Дня пам`яті Героїв Крут, яка розгорнута у відділі загального читального залу обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.

Над Крутами круки -

Під круками Крути

Зійшлося юнацтво,

Щоб волю здобути.

Сніги зледенілі

І темінь іскриста

За Крутами в скруту

Зійшлося їх триста...

                   Б. Стельмах

         29 січня 1918 року під Крутами, в бою з більшовиками, поклали свої голови триста юнаків... студентів і гімназистів київських шкіл... Триста молодих сердець забились в один такт і поставили себе в розпорядження держави. Наснагу їм дала велика українська революція. На грані двох діб у житті українського народу поставила їх, як свій прапор і дороговказ на шляху до свободи і гідності, як фортецю українського самостійницького руху, як символ посвяти в ім'я всеукраїнської ідеї і твердиню незламності борців за правду.

         Бій під Крутами - це героїчна і водночас трагічна сторінка нашої історії, а 29 січня увійшло в українську історію як день пам'яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини. Бій тривав кілька годин. У результаті вдесятеро чисельніше російське військо, зустрівши неочікуваний опір, зазнало значних втрат і зупинилося на кілька днів на цьому рубежі. Відчайдушно і героїчно захищали свою землю юні патріоти. Тоді загинув цілий студентський курінь, триста юнаків - цвіт української молоді.

         Саме про цю славну, але, водночас, й одну з найтрагічніших сторінок в історії нашої держави, розповідають матеріали книжково-ілюстративної виставки-посвяти «Нам не забути славу Крутів», яку організували працівники відділу загального читального залу. Головною метою книжкової виставки є відновлення історичної пам'яті, підняття національного духу нашого покоління. На виставці представлена література, яка поетичним і публіцистичним словом на тлі для нас трагічних суспільно-політичних подій знайомить з героїкою подвигу юнаків України в ім'я своєї вітчизни. Зокрема, представлені такі видання: збірник документів, матеріалів. досліджень «Крути. Січень 1918 року», «Крути», «Героїка трагедії Крут», «Герої Крут», «Бій відлунав» та інші.

         Щоб будувати майбутнє, необхідно добре знати істинну історію, любити свою країну і гаряче бажати зробити її кращою. А історія наша вмита кров'ю і сльозами. Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле. Тож запрошуємо всіх до перегляду книжкової експозиції та детальнішого ознайомлення з матеріалами про ці незабутні події, пам'ять про які вічна.

         Чекаємо на зустріч з вами.

 

Оновлено 26-02-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка