Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Гуцульська сага Станіслава ВінцензаУ відділі краєзнавчої літератури Івано-Франківської ОУНБ ім. І.Франка розпочала діяти книжково-ілюстративна виставка, присвячена 130-річчю від дня народження відомого польського письменника, нашого краянина, який своєю творчістю оспівав Українські Карпати та їхніх мешканців – Станіслава Вінценза.

Народився він останнього осіннього дня, 30 листопада 1888 р.,  в с. Слободі Рунгурській на Коломийщині. Дитинство провів у родовому маєтку в Криворівні. На світогляд та уподобання майбутнього письменника величезний вплив мали гуцули, з якими виростав, а гуцульський діалект був мовою його дитинства.

Навчався у Коломийській та Стрийській гімназіях, вивчав право, біологію, славістику, філософію в університетах Львова та Відня. Був підхорунжим в австрійському війську, брав участь у Першій світовій війні. У 1939 р. заарештований органами НКВС, перебував у в'язниці Станиславова, звідки був звільнений стараннями письменників. 1940 р. емігрував з c. Бистреця на Верховинщині, де проживав із родиною, до Угорщини, а згодом - до Франції та Швейцарії.

Станіслав Вінценз - автор чотиритомної гуцульської саги „На високій полонині", збірок есе та спогадів.

Помер 28 січня 1971 р. у Лозанні (Швейцарія), похований у Кракові.

Більше дізнатись про життя і творчість письменника та  переглянути виставку „Гуцульська сага творчості Станіслава Вінценза", на якій представлені книги автора та літературно-критичні статті про письменника, ви зможете, завітавши до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка. Чекаємо на Вас.

 

Оновлено 24-05-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка