Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 52-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Коли до серця торкнеться БогЗ 2008 року, враховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, в Україні на державному рівні відзначається велике свято – День хрещення України-Русі. З цієї нагоди у відділі загального читального залу Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки Ім. І. Франка діє книжково-ілюстративна виставка - подія «Коли до серця торкнеться Бог»


 День Хрещення Київської Русі стало поворотним моментом в становленні держави, дозволило їй включитися на рівних у політичний і культурний європейський процес та презентувати себе іншим країнам як цивілізовану державу. Дата святкування вибрана не випадково. За церковним календарем 28 липня християни вшановують пам'ять рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської Русі.
    Історія свята сягає корінням ще в 10-е століття, коли відбулося Хрещення Київської Русі. Проте християнська віра з'явилася тут задовго до цієї події. Ще в 867 році князем Аскольдом була зроблена спроба звернути киян в православну віру, багато бояр при правлінні Ігоря були християнами, княгиня Ольга прийняла хрещення в Константинополі. Однак Русь залишалася язичницькою до приходу до влади Володимира. Спочатку князь намагався реформувати язичництво, але з того нічого не вийшло, адже стара релігія цілковито себе вичерпала. Тому у 988 році Володимир прийняв християнство з Візантії та запровадив його як державну релігію на Русі. До 12-го століття практично всі слов'янські землі прийняли християнство. В очах Візантії прийняття Руссю християнства остаточно закріпило легітимність влади київських князів, тобто узаконило державність. Християнство стало потужним поштовхом для розвитку освіти й культури: почали відкриватися школи, в Києві було збудовано головний храм Русі – Десятинну церкву Богородиці. Православні єпархії створюються в Чернігові, Волинському, Полоцьку.
    До відзначення Дня Хрещення Київської Русі працівниками відділу загального читального залу бібліотеки створено книжково-ілюстративну виставку-подію «Коли до серця торкнеться Бог», на якій представлені матеріали, що дозволяють користувачам відчути подих історії, духовну спорідненість, знайти свій шлях у майбутнє. Зокрема, це такі видання як «Історія Русів», «Україна: Хронологія розвитку» (т. 2), Р. Іванченко «Державницька ідея давньої Руси-України», М. Котляр «Історія давньоруської державності», А. Сокол, О. Конечна «Моя країна – Україна», Ю. Терещенко «Україна і європейський світ», О. Толочко, П. Толочко «Київська Русь» (т.4), П. Толочко «Давньоруські літописи і літописці Х-ХІІІ ст.», П. Толочко «Володимир Святий. Ярослав Мудрий» та інші.
    Тож запрошуємо вас до перегляду книжкової виставки.
Чекаємо на зустріч з вами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оновлено 18-02-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка