Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Ігор Римарук: Слова, наповнені болями часу60-річчю від дня народження українського поета Ігоря Римарука приурочена книжкова виставка, відкрита у відділі абонементу обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.

    Ігор Римарук родом із Хмельниччини, зріс у сім’ї сільських педагогів, писати вірші почав ще під час навчання в школі – і це юнацьке захоплення літературою вплинуло на вибір подальшого життєвого шляху: факультет журналістики Київського університету ім. Т. Шевченка, згодом – творча праця у пресі та видавництвах. Ігор Римарук був багаторічним головним редактором журналу „Сучасність”, завідувачем редакції сучасної української літератури видавництва „Дніпро”.
    Друкувати свої твори почав 1978 року в журналах „Дніпро”, „Жовтень”, в „Літературній Україні”. Перша збірка „Висока вода” вийшла у 1984 році. За книгу поезії „Діва Обида. Видіння і відлуння” в 2002 році удостоєний Національної Шевченківської премії.
    Життєва дорога талановитого поета обірвалася трагічно: 2008 року на одній із вулиць Львова його збила автівка. Згодом у часописі „Критика” опублікували посмертне слово Костянтина Москальця, в якому зокрема читаємо: „Він був поетом, височиною в пласкому поточному мовленні й існування, а височини, як відомо, першими притягують удари блискавиць та абсурду. Цинізму й нігілізму. І смерті, звичайно…”
    „Висока вода”, „Божественний вітер”, „Сльоза Богородиці”, „Діва Обида” – ці та інші віршовані збірки Ігоря Римарука, представлені на бібліотечній виставці, засвідчують, що вся його творчість була своєрідною дорогою до Бога, дорогою складною й подекуди просто нестерпною. Він був одним із небагатьох українських поетів, про якого можна сказати: „поет від Бога”. Вірші його – максимально доступні та прозорі, як сповідь.
    Запрошуємо до відділу абонементу ОУНБ ім. І. Франка – саме тут діє книжкова виставка „Ігор Римарук: Слова, наповнені болями часу”.

Оновлено 24-08-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка