Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Відзначення Всесвітнього дня біженця в бібліотеці20 червня 2018 р. в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка в рамках проекту „Об’єднуючи людей заради миру…” благодійного фонду „Карітас” УГКЦ відбулася дружня зустріч місцевих мешканців та переселенців, присвячена Всесвітньому дню біженця.

    Захід відбувся у формі „живої бібліотеки”, де в ролі „книг” виступили внутрішньо переміщені особи: Сергій Голубєв з Криму та Альберт Сорело з Луганщини. Вони розповіли про події російсько-української війни на Сході України, які змусили їх покинути рідний дім та шукати прихистку тут, на Прикарпатті, поділилися своїми життєвими історіями, в які свої корективи внесла війна.
    А присутній на заході кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ПНУ ім. В. Стефаника Андрій Королько висвітлив питання біженства та депортації з наукової точки зору. За словами науковця, у нашій історії депортаційні заходи були не поодинокими. Лише в 40-50-х рр. ХХ ст. українців з їхніх етнічних земель – Надсяння, Лемківщини, Холмщини і Підляшшя (тепер – Польща) насильно вивозили чотири рази і жертвами таких дій тогочасної влади Польщі і СРСР стали 700 тис. українців.
    Присутні на заході задавали питання науковцю, проводили паралелі між історією та теперішнім становищем біженців в Україні, спілкувалися між собою, ділилися досвідом.

   Світлини 

 

Оновлено 24-08-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка