Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Букатюк Олександр  Лауреат  премії ім. Івана Франка (2015)  у номінації «Поезія» за книжку віршів «Мадонна Майдану (Очікування Різдва)», присвячену героям Небесної Сотні


                                                                                               Писати - це дихати,
                                                                                               дихати - це жити,
                                                                                               жити - це любити.
                                                                                                       О. Букатюк

  Букатюк Олександр - поет, вільний журналіст; активіст Майдану (десятник ІФ сотні); організатор „Мегамаршу у вишиванках в Івано-Франківську" (з 2013).
  Учасник літературної студії „Бистрінь" (м. Надвірна), міжрегіонального поетичного клубу „Об'єднані словом", співзасновник ЛО „Планета Наступного Слова" (м. Івано-Франківськ (2011-2013); один з організаторів „Молитви за Україну в Івано-Франківську"; учасник міжконфесійного релігійного угрупування „Спільнота святого Егідія"; журналіст та редактор „IF Rock".
  Народився 9 квітня 1985 року в смт. Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області. Навчався у Прикарпатському національному університету ім. Василя Стефаника, працює на обласному радіо.
  Друкувався на сторінках різноманітних літературно-мистецьких газет, журналів, а також в антології літстудії „Бистрінь", „Сонячні обрії слова".
  Автор збірки поезій «Мадонна Майдану», готується до друку «Мадонна Миру» (поезія про війну на сході України). Творче кредо автора: писати - це дихати, дихати - це жити, жити - це любити.
  17 березня 2015 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація поетичної збірки Олександра Букатюка «Мадонна Майдану (очікування Різдва)». Видання побачило світ в 2014 році у видавництві «СІМИК». Книга присвячена героям Небесної Сотні. Складовою написання віршів є три джерела: Біблія - Тарас Шевченко - Тарас Мельничук. І, звичайно, Майдан.
  «Ця збірка мала би стати знаковою для нового покоління українців. Книга мала би стати книгою-закликом, книгою-сумлінням, книгою-вірою. Але якщо цього в силу різних причин не станеться, досить буде того, що вона написана. Українське Слово здобуло ще одного Воїна. Тож нехай йому щастить!», - зазначив голова обласної письменницької організації Є. Баран.   
  На презентації О.Букатюк зачитував свої твори, ділився враженнями від своєї участі в Революції Гідності, творчими планами, а також дякував своїм наставникам - Євгенові Барану, покійному голові літстудії «Бистрінь» Нестору Чиру, поету Степану Писуляку за приклад та за здобутий досвід.
  З творчим дебютом та з добрими побажаннями на майбутнє Олександра Букатюка вітали: письменник Василь Бабій, керівник гурту «Об'єднані словом» Леся Геник, колеги з «Бистріні», друзі.  

Лазоришин І. Сашко Букатюк з Биткова - чільник Бистріні. Поет очолив Надвірнянську літературну студію «Бистрінь» ім. Н. Чира / І. Лазоришин // Галичина. - 2014. - 23 груд. (№ 196). - С. 8.

Лазоришин І. «Мадонна Майдану» - очікування Різдва: поет Сашко Букатюк представив у «Галичині» свою першу збірку / І. Лазоришин // Галичина. - 2014. - 25 груд. (№ 197-198). - С. 16.

 

Оновлено 25-11-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка