Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Ярослав Ясінський pбірка віршів „Ордалія” (2012)  У мистецькій світлиці Івано-Франківської обласної універсальної бібліотеки ім. І. Франка відбулася презентація поетичної книжки Ярослава Ясінського „Ордалія”.
  „...В Ясінського маємо пророчий дискурс..., тут є постійна напруга слова... Коли я читав рукопис книжки і писав передмову, то сама назва „Ордалія” („Боже покарання”) і назви розділів передавали настрій трагічності... У Ярослава маємо стиль старозавітних пророків. Ту напругу слова він сам пояснює так: відчуваю втрату зв’язку між небом і землею, посередником між котрими є людина, на неї покладено цю місію і саме вона відповідальна, коли розривається зв’язок. Вірші Ясінського є драматичними, вони ніби дзвоніння, але головне, що в них не втрачено віри у відродження людини, і віра ця не наївна, а переконлива...” – каже голова івано-франківського осередку Національної спілки письменників України Євген Баран...
Тугай Л. Стиль старозавітних пророків у поезії Ярослава Ясінського / Л.Тугай // Галичина. – 2012. – 22 груд. (№ 193). – С. 8.

  Книжка така приємна на вигляд і на дотик – „Ярослав Ясінський. Ордалія”. Товстенький томик лагідно лягає в долоні. І раптом пропікає шкіру вогнем поетової душі. Зазираєш до словника й розумієш, що ордалії – це тяжкі випробування, це вогонь і мука, пізнання страждання як неприхована сутність світу.
Поезія Ясінського – то таки вино високосортне, з терпким присмаком виноградного і сухого. Вже в першому творі, яким відкривається книжка, поет пробує почастувати читача:
Як віз Часи співати буде,
Золотить струдель під рядно,
І на сльозі божниця студнем
Роздвоїть викисле вино...
Бабій В. Терпке вино зі старого міха / В. Бабій // Галицька Просвіта. – 2012. – 20 груд. (№ 51). – С. 4.

Оновлено 31-01-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка