Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Карп’юк Василь - лавреат міської премії ім. І. Франка 2013 року за збірку віршів «Brustury»



   Василь Карп'юк народився 1988 р. у гуцульському селі Брустури Косівського району. Поет, прозаїк, публіцист,  автор збірки вибраних творів «Мотлох», поетичної книги «BRUSTURY» та низки публікацій у періодиці («Київська Русь», «Буковинський журнал», «Українська літературна газета» та ін.), лауреат всіляких літературних премій («Смолоскип», «Гранослов», ім. О. Гончара та ін.). Учасник низки мистецьких заходів («Фортмісія», «Потяг до Яремче», Літературний фестиваль у рамках «Форуму видавців» та ін.), організатор мистецького фестивалю ім. Т. Мельничука, ініціатор створення мистецького угрупування «Люди з вагітними головами», автор культурно-мистецьких програм на івано-франківському обласному радіо, учасник музично-літературного проекту «Оркестр Бобовата».

   Презентація поетичної збірки „BRUSTURY" молодого карпатського літератора Василя Карп'юка відбулася 19 грудня 2012 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка. Привітати поета з виходом нової збірки прийшли колеги по перу, друзі, численні шанувальники ліричного слова.

 

Ославський Б. Василь Карп'юк. „BRUSTURY". Збірка поетичних текстів / Б. Ославський // Критика. - 2012. - №7-8. - С. 22.

Після виходу дебютного „Мотлоху" Василь Карп'юк не змусив довго чекати з новою поетичною збіркою. Її назва „BRUSTURY" - це рідне Василеве село, тільки латиницею написане. Зазвичай для рецензентів епіграфи та прозові передмови до поетичних збірок - не першорядний об'єкт уваги, але не можу змовчати, бо вдаліших, аніж  у цій книжці, одразу й не пригадаю. Збірку відкриває фраза Райнера Марії Рильке: „Їм годі було зрозуміти що весь цей мотлох має сенс лише тоді, коли ти з ним народився". Слово „Від автора" виходить за рамки своєї передмовчої функції, будучи ще одним віршем. Віршем у прозі.

 

 повний текст статті можна знайти у фондах ОУНБ ім. І. Франка

 

Оновлено 25-04-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка