Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Калина Ватаманюк -Лауреат обласної премії імені В. Стефаника (1998)   Калина Ватаманюк - відома на Гуцульщині і далеко за її межами журналістка та талановита письменниця, володарка найвищої журналістської премії „Золоте Перо", член Національної спілки письменників України, Заслужений журналіст України, лауреат літературно-мистецьких премій ім. Василя Стефаника та Марка Черемшини. Авторка п'яти духовно-пізнавальних книг „Від лиця твого, Господи, судьба моя іде...", „Сад моїх журавликів", „Ми - діти Світла", „Між хрестами і зорями", „Очима душі", які преображають людські душі. Крім цього, є однією з фундаторів Духовно-екологічного центру християнської злагоди і любові  „Здвижин", який заснувала в 2003 році (спільно зі своїм чоловіком Дмитром).
  Народилася 27 січня 1947 р. в с. Кобаки Косівського району, де пробігло її босоноге дитинство та  заклопотана юність.
  У 45-річному віці вперше вдумливо прочитала „Біблію", однак, присутність Бога у собі відчувала з раннього дитинства. Її мама - молода вдова - вчила четверо дітей молитов. У роки дитинства та юності довелось Калині випити чашу гіркоти сповна. Після закінчення 10 класу тендітна дівчина декілька років працювала на фермі.
   Після переїзду до Верховини для молодої дівчини відкрився зовсім інший світ: робота в редакції місцевої  газети „Світанок", заміжжя, проба пера, навчання у Львівському університеті на факультеті журналістики
   Згодом працює редактором журналів „Гуцульщина", „Здвижин" та щорічника „Гуцульський календар". В 1995 р. світ побачила перша книга Калини Ватаманюк „Від лиця твого, Господи, судьба моя іде...". Наступна книга виходить під таємничою назвою „Між хрестами і зорями". Життя дає письменниці багатий життєвий досвід. І вона передає його читачеві, наставляє на путь істинний.
  Третя книга носить назву „Ми - діти Світла". Вона вчить нас дивитися на світ очима душі, яка ніколи не обмане. Хтось з великих світочів сказав: „Фізична краса - не постійна, моральна краса - відносна, і тільки духовна краса - вічна".
  Четверта книга  носить назву „Сад моїх журавликів".
  „Очима душі" - п'ята книга, сповнена любов'ю до природи - всього творіння Божого та її вінця - людини.
  Ця жінка на олтар свого життя поклала немало: збудували з чоловіком хату. Викопали криницю. Посадили сад. Виростили сина Всеволода і дочку Лесю, є п'ятеро онуків: Ростислав, Анастасія. Остап, Соломія і Тереза, гарні і розумні зять Роман і невістка Іванна. З чоловіком Дмитром Ватаманюком на пожертви сімей та Косівського підприємства „Райагроліс" спорудили храм-каплицю у с. Кобаки на місці з'яви Богородиці.

Ватаманюк К. Від лиця Твого, Господи, судьба моя іде... [Текст] / К. Ватаманюк. - Верховина, 2002. - 160 с.
Ватаманюк К. Від лиця Твого, Господи, судьба моя іде... [Текст] / К. Ватаманюк. - Снятин : Над Прутом, 1995. - 159 с.
Ватаманюк К. М. Ми - діти Світла [Текст] : уроки духовної краси / К. М. Ватаманюк. - Верховина : Гуцульщина, 1998. - 256 с.
Ватаманюк К. М. Між хрестами і зорями [Текст] / К. М. Ватаманюк. - Верховина, 2003. - 240 с.
Ватаманюк К. М. Між хрестами і зорями [Текст] / К. М. Ватаманюк. - Снятин : Прут Принт, 1996. - 240 с.
Ватаманюк К. Очима душі [Текст] : [дух.-пізнавальне вид.] / К. Ватаманюк. - Верховина : [б.в.], 2008. - 318с.
Ватаманюк К. М. Сад моїх журавликів [Текст] / К. М. Ватаманюк. - Верховина, 2000. - 240 с.
 
Ватаманюк К. „Люби мене, так непросто бути Спасителем" : [розмова з письм. / записала М. Войцехівська-Павлишин] // Західний кур'єр. - 2009. - 4 черв. (№ 22). - С. 4-5.
Ватаманюк К. Велике подвижництво : [розм. з письм., засновницею Духовно-екол. центру християн. злагоди і любові в с. Кобаки Косів. району / записав Б. Фіголь] // Галичина. - 2009. - 26 листоп. (№ 177-178). - С. 19
Ватаманюк К. Отець Неба не шкодує для мене ласк і дарів... : [розмова з письм. і журналісткою] // Галичина. - 2007. - 3 лют. - № 16. - С. 7.
Ватаманюк К. „... Усміхаюся до себе в дзеркало - а звідти осінь на мене  дивиться..."  [інтерв'ю взяв Б. Фіголь] // Верховинські вісті. - 2007. - 2 лют. - С. 3.
Венерик О. „Життя - це єдиний вуз, до якого не треба здавати вступні екзамени, а лише випускні" : [конспект уроку за кн. Калини Ватаманюк] / Олександра Венерик // Обрії. - 2004. - № 2. - С. 74-76.
„Від лиця Твого, Господи, судьба моя іде..." : [інтерв'ю з К. Ватаманюк / взяв у автора інтерв'ю Д. Кіращук] // Верховинські вісті. - 1995. - 22 квіт. (№ 28-29). - С. 2.

Оновлено 31-01-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка