Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Турелик Галина   Галина Зіновіївна Турелик - поетеса, журналістка. Народилася 2 лютого 1949 р. в м. Львові в родині службовця. З 1958 року проживає на Прикарпатті, саме тут сформувалася як творча особистість. Після закінчення факультету журналістики Львівського державного університету імені І. Франка, працювала в редакціях районної газети «Прапор Перемоги» (м. Галич) та Івано-Франківської обласної газети «Прикарпатська правда». З 1979 р. - редактор Івано-Франківської молодіжної газети «Комсомольський прапор». Наступні 18 років пройшли в активній журналістській роботі, праці в журналі «Перевал» на посаді першого заступника головного редактора.

   Галина Турелик зуміла поєднати в своєму житті, здавалось би, не поєднуване: активну журналістську та редакторську працю з немеркнучими спалахами поетичного слова. Її творча дорога почалася ще у 1966 р. У своїй поетичній творчості оспівувала працю земляків-хліборобів, будівельників, онови в житті прикарпатського краю. Вона схвильовано писала про щастя і драми в коханні, про радість материнства, чарівну красу природи.

   За першу поетичну збірку «Посіяний промінь» молоду журналістку приймають 1971 року в Спілку письменників України. Відтак було 20 років активного життя в літературі, підсумком яких стали  книги „Три зернини", „Вечірні бджоли", „Зелене багаття", „Новосілля", „Між альфою й омегою", „Монолог" і „Бурштинова ватра", «Здвиження».

   На даний час, відома прикарпатська поетеса Галина Турелик є  авторкою дев'яти поетичних збірок. Кожна з них засвідчувала поглиблення майстерності поетеси, яка наче долала щоразу якийсь внутрішній духовний бар'єр, йдучи від емоційності до філософської багатовимірності слова. Поетеса у постійних пошуках свого неповторного слова, власного бачення світу і людей у ньому.

   Поетеса є лауреатом обласної літературної премії ім. Дмитра Клима 1970 року за першу збірку «Посіяний промінь», лауреатом премії імені Мирослава Ірчана та Володимира Свідзінського за поетичну збірку «Здвиження" („Місто НВ", 2009).

У 1998 році за добірку поезій «Світлотіні старих світлин», опублікованих у «Перевалі», Галина Турелик була відзначена обласною премією імені Василя Стефаника.

Баран Є.
Журавлі її слів..: слово про Галину Турелик [ж-стку і поетесу з Івано-Франківська] / Є. Баран // Літературна Україна. – 2009. – 14 трав.
(буде активована)

Добрянський В. «І в світах паралельних росою впадеш ти…»: Ліричні роздуми, навіяні добіркою віршів Г. Турелик «Світлотінні старих світлин» // Тижневик Галичини. – 1999. – 6 трав. 

 

Оновлено 01-02-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка