Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Лауреати-1998   Завершився останній, третій тур засідань комісії з присудження обласних премій ім. Василя Стефаника в галузі літератури, мистецтва й архітектури. Як повідомляла «Галичина» у номері 25 квітня цього року, до участі в конкурсі було допущено вісьмох претендентів, що виступали у семи номінаціях: література, журналістика і публіцистика, музична творчість, фото-, кіно-, відео-мистецтво, архітектура і дизайн, концертно-виконавська діяльність, народне мистецтво. Часу для обговорення кандидатур в пресі залишилося обмаль. Щоправда, інтенсивно працювали експертні комісії в кожній з номінацій, до роботи в них були залучені авторитетні фахівці. Ці експертні комісії не відхилили жодну кандидатуру.

  Всі претенденти після таємного голосування членів комісії з присудження премії ім. В. Стефаника стали лауреатами. Називаємо їхні імена: письменники Богдан Бойко і Степан Пушик, журналістка Калина Ватаманюк, музикант Іван Фіцалович, фотохудожник Степан Назаренко, архітектор Віктор Мицай, майстриня художньої вишивки Дарія Городецька, народний самодіяльний вокальний ансамбль «Росинка». 14 травня в обласній філармонії відбудеться урочисте вручення премій - медалей, дипломів та грошових винагород.

  Нарешті стала реальністю премія, про встановлення якої йшлося ще на сесії обласної ради першого демократичного скликання. Цього разу, на жаль, її не одержав жоден новеліст. Посилаючись на брак вагомих творчих здобутків за минулий рік, від участі в конкурсі відмовилися художники та актори. Решта прийшла до фінішу одночасно. Звичайно, комісія могла проголосувати за одного чи двох претендентів, могла відхилити всі кандидатури всіх визнати гідним такого високого знання. Таємним голосуванням вона зважилася на останнє. Що ж, можливо, ця підсвідома солідарність - своєрідна реакція творчої еліти краю на млявість культурних процесів Прикарпаття порівняно з сусідніми областями, адже там уже давно є такі премії і лауреати...

                                                                    // Галичина. - 1998. - 8 трав. ( № 69 ). - С. 2.

 

Оновлено 31-01-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка