Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Овчар ОлесяОвчар Олеся - лауреат міської премії ім. І. Франка (2012) в галузі літератури та журналістики (за книжку віршів для дітей „Сонячна карусель").

 Олеся Овчар - поетеса, авторка дитячих віршів.

Я залишаю між рядків
думок своїх серцебиття...

 

Не так просто нині знайти автора-поета, який писав би вірші для дітей легко, дотепно, без натуги, без фальшу, а головне - з розумінням дитячого світу. Саме так вдається писати авторці дитячих віршів Олесі Овчар.

Народилася майбутня поетеса 14 квітня 1977 року в Івано-Франківську. Друкуватись почала в періодичних виданнях, колективних збірниках, антологіях.

Її дитяча  книжка „Сонячна карусель" побачила світ за допомогою видавця Юрія Височанського.

„Пробудити в собі дитину, дивитися на світ її очима та, як і вона, мислити, відчувати і мріяти, - це, повірте, особливий дар, - написала про авторку в епілозі до книги письменниця Марія Дзюба.  У віршах Олесі Овчар панують рідні дитячому світосприйманню виміри й ознаки, і час тече спокійно й розмірено. Світ, у якому живуть її маленькі герої, випромінює теп­ло, радість і гармонію... Поєднання талановитої простоти та мистецької витонченості у всьому - ось головна риса творчого стилю молодої поетеси".

„Неймовірні враження ще з дитинства дарує всім весняна карусель, - йдеться в анотації до книжки. - Тільки-но вона розганяє перше коло - тебе переповнюють відчуття легкості, близькості дива, а обличчя осяває щасливий усміх... Такі самі відчуття виникають, коли потрапляєш на „Сонячну карусель" Олесі Овчар. І байдуже, чи ти - дитина, чи вже давно дорослий: хочеться гратися, пустувати, сміятися, наспівувати веселі рядки і літати високо над хмарами..." 

Сучасні дитячі книжки сповнені спотвореної української мови - це зло з яким ніхто не намагається боротися в наш час. Триває агресивне зомбування молоді на мовні покручі, суржик. І, раптом!...

Нова книга, а тим більше, збірка дитячих віршів із чистою, соковитою українською мовою, до того ж оформлена надзвичайно гарними малюнками. Це подія у культурному житті міста!

Коли Юрій Височанський, відомий меценат, власник однієї з найкращих книгарень - „Софія", де можна знайти книгу на будь-який смак, натрапив на вірші Олесі Овчар, такі світлі, дійсно гарні своїм чистим українським звучанням, що ідуть від серця, виникло велике бажання видати збірку віршів авторки. Олеся - сформована поетеса з великим доробком творів і, навіть, не на одну збірку. На початку ми планували створити невелику збірочку віршів, але переглядаючи поезії поетеси побачили, що відсіювати нема що. Навпаки, вже  наприкінці роботи над книжкою ми навіть додавали. Так у книзі з'явився вірш „Жабчин клопіт", ще ряд віршів.

Книгу прикрасили гарні малюнки, які створила талановита людина - Світлана Хміль. У дитячій книзі ілюстрації - це половина справи, половина успіху книги, адже дитина прагне бачили яскраві, гарні образи персонажів. Саме таким талановитим художником від Бога є Світлана Хміль. Світлана дуже відповідально працювала над ілюстраціями. В неї чудова техніка акварелі. Тому, завдяки її таланту, книга вийшла дійсно сонячна, радісна. На обкладинці разом із героями віршів Світлана помістила й авторку віршів, Олесю Овчар, яка разом із героями збірки - котиком, мишенятком, зайчиком та равликом катається на сонячній каруселі.

Відчутно, що поетеса все робить від душі. Вона говорить: „Всі мої вірші пропускаються через душу. Тільки те пишу, що відчуваю саме зараз, причому „все і одразу". І додає: „Коли довго пишеться вірш - то мені здається, що він уже в мене штучний. Не раз є задум, але написати-придумати не можу, аж поки не наточиться як сік душі"...

Скаврон Б. Поетична карусель : [про кн. віршів О. Овчар „Сонячна карусель"] / Б. Скаврон // Галицький кореспондент. - 2011. - 8 груд. (№ 49). - С. 21.

 

 

Оновлено 25-11-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка