Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

,,ДУША НА СТРУНАХ СЕРЦЯ ВИГРАВА...’’Ім'я члена Національної спілки письменників України, лауреата літературної премії імені Т. Мельничука, славетного галичанина Ярослава Ткачівського добре відоме не тільки на теренах Галичини, але й у різних куточках співучої України.

Переглядаючи творчий доробок письменника, впадає в око співуча мелодійність і музикальність його поезії. Скільки щирих, теплих і ніжних слів випромінюють рядки, присвячені рідним батькам, ро­динному гнізду, любові до Господа і вічному коханню... Цей душевний стан і трепет відчувають і композитори-піснетворці, для яких вірші Ярослава є дуже змістовні і звабливі. Його поетичні тексти засіяні природною ритмомелодикою та формотворчою інтонацією, яка, власне, і допомагає композиторам вільно висловити свою яскраву музичну фантазію.

У свій перший пісенний букет „Дивоцвітом грають весни", також у наступні три вінки-збірки пісень та романсів вплетені твори уже відомих професійних композиторів та композиторів-аматорів, а також є вдалі музичні спроби і самого автора.

Якщо лаконічно схарактеризувати доволі вагомий пласт наспівної творчості поета-пісняра Яросла­ва Ткачівського, то варто справедливо зауважити, що тематика пісень досить розмаїта: любов до України, рідного краю з одержимою вірою у краще майбутнє („Дивоцвітом грають весни", „Берегиня", „Матінко, простіть...", „Суть", „Свідки дитинства", „Бережімо Україну"), виховання гордості у юних патріотів-захисників („Україні служити солдатом"), а також задушевні співанки про кохання („Солов'їні пісні", „Уперше і востаннє", „Прости мене"). Щоправда, не всі з перелічених вище творів увійшли до цієї збірки. Адже деякі з вказаних вище й багато інших прекрасних пісень та романсів становлять основу нових пісенних збірників Ярослава Ткачівського, а саме: „Хміль солов'їних ночей", „Срібне весілля" і „Лиш не згасне любов", котрі вже є мистецьким набутком рідного Прикарпаття.

Мелодії вміщених до пісенників творів різні за своєю художньою довершеністю, глибиною та викла­дом музичної фактури, але всі вражають теплотою, пристрастю і доступністю. Багато з них мають перспективу стати улюбленими, воістину популярними піснями. Деякі з них уже давно злетіли, мов на лебединих крилах, і полинули в широкий світ, приносячи радість та естетичне задоволення людям („Волошки", „Мамині літа", „Солов'їні пісні", „Суть", „Скажи мені...", „Білий птах" та інші).

Сподіваємося, що чотири збірки пісень та романсів викличуть щире захоплення всіх, хто любить і шанує творчість Ярослава, і зацікавить тих, хто аж тепер познайомився з його пісенним доробком. Адже багато шанувальників таланту письменника Ярослава Ткачівського з нетерпінням чекають вихо­ду в світ нових поетично-прозових видань, а особливо лагідних співанок, бо пише він свої пісні з вели­кою любов'ю і наснагою.

Також у творчому доробку Ярослава Ткачівського,  крім двох десятків книжок та пісенних збірників, серед яких і окремими виданнями  є його щемлива духовна поезія. Це збірки „Воскресіння, „Вервиця", ­„Володар дум", що побачили світ у видавництвах „Український письменник" і „Нова зоря".

З іскри Божої запалало нове полум'я в ліричній душі українського поета, котрий вже давно не просто задекларував, що „слово це у мене від Всевишнього, нехай святиться лиш творця ім'я..." Через призму світосприйняття та розуміння істин Святого Письма він із чутливого серця випромінює поетичну оду Господові та своєму ближньому. Воістину поезії Ткачівського , як молитва, є бальзамом для християнської душі.

Збірка любовної лірики Ярослава Ткачівського „Сяєво сьомого неба" вкотре нагадує нам про те, що людське життя без кохання є випаленим полем, яке не ошляхетнює ні слава, ні багатство... Простими; наче биття серця, ритмами поет говорить про найскладніше і вічне.         

Тож побажаємо йому щедрих творчих ужинків на широкій поетично-пісенній ниві, а першій ластівці - довгого і високого лету.

Ткачівський Я. В. Дівоцтвом грають весни : пісні та романси / Ярослав Ткачівський. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2010. - С. 2.

 

Оновлено 28-05-2022
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка