Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Обласна преміяПрисуджено обласну премію імені В.Стефаника

Премія імені В.Стефаника є найвищою в області відзнакою за вагомий внесок в розвиток україн­ської літератури Прикарпаття та в Україні. Цією премією відзначають твори літератури, які є духовним надбанням українського народу, які збагачують його історичну пам'ять, національну свідомість і самобутність.

Традиційно на здобуття Стефаниківської премії приймають нові твори і роботи опубліковані у завершеному вигляді протягом останніх двох років, але не пізніше, як за три місяці до їх висунення на здобуття премії.

Щорічно встановлюються дві Стефаниківські премії в таких ном­інаціях: художня література (поезія, проза, драматургія, переклади) та документальна і науково-критична література (естетика літературознавство, мистецтво, українознавство, художня публіцистика, критика, мемуаристика). У кожній номінації може бути премійовано лише один конкурсний твір.

Твори на здобуття Стефаниківської премії можуть пропонувати творчі спілки, об’єднання, товариства, громадські організації мистецького та просвітницького спрямування, навчальні мистецькі заклади, видавництва, редакції газет та журналів.

Премія імені В.Стефаника може присуджуватися автору тільки один раз за життя. Дипломи і Почесні знаки лауреатам вручаються головою обласної державної адміністрації 14 травня – під час урочистого відзначення дня народження Василя Стефаника.

16 квітня 2008р. відбулося перше засідання комісії з призначення обласної премії імені В.Стефаника. Засідання проводив голова комісії, заступник голови облдержадміністрації В.Гладій. Присутні заслухали інформацію про твори, які, були подані на здобуття премії. Члени комісії провели відкрите голосування. Результатом першого засідання став відбір творів і робіт, які були допущені до участі в другому турі — відібрано 7 кандидатур. 18 квітня проведено другий і третій тури конкурсу. За результатами другого туру до участі в третьому було допущено дві кандидатури. В підсумку обговорення і голосування комісія ухвалила кандидатуру на призначення премії в галузі літератури в номінації «Докумен­тальна і науково-критична літера­тура».

Переможцем став Вардзарук Лук'ян Дмитрович за двотомне видання «Реабілітовані історією. Івано-Франківська область» (Івано-Франківськ: Місто-НВ, 2006). В номінації «Художня літе­ратура» премію не присуджено. Вардзарук Л.Д. є уродженцем с. Космач Косівськога району. В професійній діяльності п. Лук'ян є заслуженим журналістом України, завідувачем науково-редакційного відділу «Реабілітовані історією». Впродовж довшого часу він працює над увіковічненням репресованих і полеглих борців за волю України.

Видання «Реабілітовані істо­рією» є пам'яткою про борців, які постраждали від рук окупантів; книга буде добрим помічником у патріотичному вихованні школярів і дороговказом при проведенні пошукової роботи щодо наслідків репресій на Прикарпатті.

 

А.Чемеринський, управління культури

Станіславська газета. – 2008. – 24 квіт. – С.6.

Оновлено 28-03-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка