Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Обласна преміяВручена премія імені В.Стефаника

14 травня в с. Русові Снятинського району пройшли урочистості з нагоди 137-ї річниці з дня народження В. Стефаника та вручення обласної премії його імені.

В урочистостях взяли участь заступник голови облдержадміністрації В.Гладій, заступник голови обласної ради О.Дзеса, директор обласного телебачення ”Галичина” О.Бабій, начальник управління культури облдержадміністрації В.Федорак, голова Снятинської райдержадміністрації Р.Білик, начальник управління культури Снятинської райдержадміністрації Є.3елез лауреати премії В.Стефаника за попередні роки В.Добрянський, М.Кривень, О.Смоляк, ансамбль „Росинка”, представники громадських організацій, жителі Русова та Снятинщини.

Урочистості розпочалися з покладання квітів до пам'ятників Т.Шевченку, В.Стефанику. Згодом учасники святкувань мали змогу переглянути експозицію місцевого музею та ознайомитися з життєвим шляхом видатно­го українського письменника В.Стефаника. Цікаво, що музей розміщений в приміщенні народ­ної школи, яка була споруджена сільською громадою за сприян­ня В. Стефаника, І. Федорака, Б.Теодоровича.                 

На могилі В. Стефаника священик церкви Пресвятої Богоро­диці о. В.Джус відправив панахиду, в якій взяли участь церковний хор, представники місцевої громади, учні школи.

Урочистості, проводилися на терені садиби Василя Стефаника. Привітальним словом до присутніх звернулася депутат обласної ради, директор обласного, телебачення „Галичина” О. Бабій. Вона подякувала жителям села за збереження пам’яті про видатного односельчанина, відомого письменника, який пам’ятав про кожного свого земляка. Пані О.Бабій підкреслила, що В.Стефаник є однією із найвидатніших постатей української історії, яким не потрібна похвала, тому що вони служили людям. Слово В.Стефаника було зброєю в боротьбі за правду народу, як на місцевому рівні, так і на парламентській трибуні у Відні.

Голова комісії з присудження премії В.Стефаника, заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації В.Гладій ствердив, що В.Стефаник є совістю нашого народу; письмен­ник вийшов з народу, жив для народу, писав про народ, тому нащадки не забувають про велета думки. Він зачитав спільне роз­порядження голови облдержадміністрації М.Палійчука та голови обласної ради І.Олійника про вручення премії імені В.Стефаника в номінації «Документальна та науково-критична література» завідувачеві відділом «Реабілітовані історією» Вардзарукові Лук’яну Дмитровичу.

Лауреату вручили Почесний диплом та відзнаку премії. Схвильований він промовив: «Служу українському народу!». У своєму слові також розповів про пережиті суворі роки більшовицької окупації, нечувані репресії щодо жителів трьох областей Західної України. Акцентував увагу на масових арештах членів ОУН Снятинського району в 1939–І941 рр. (92 заарештовані; 32 розстріляні) на вивезення населення до Сибіру. Досі не реабілітовані наші земляки, які боролися зі зброєю в руках за визволення. Л. Вардзарук вважає, що частково виконав своє життєве завдання – увіковічення пам’яті тих, які полягли в нерівній боротьбі (збірник: «Реабілітовані історією» об'єднує на своїх сторінках інформацію про 6000 героїв). Лауреат запросив присутніх до Космача, де 25 травня відбудеться відкриття пам'ятника на честь 155 жителів села, членів ОУН та УПА.

Було також повідомлено про виділення коштів премії на відновлення літературного музею в Русові.

Лауреата премії імені В.Стефаника також привітали народ­ний артист України М.Кривень, який виконав дві пісні, на слова. Д.Павличка, голова Снятинської райдержадміністрації Р.Білик, директор Космацької загальноосвітньої школи Ю.Семчук, поет П.Корж, вокальний ансамбль Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника «Росинка», заслужений артист України М.Попелюк.

Минатимуть роки, але слово В.Стефаника лунатиме; його са­дибу відвідуватимуть поціновувачі творчості, а щороку чудова русівська земля вітатиме нових лауреатів премії його імені.

 

Галицька Просвіта. – 2008. – 16 трав. – С.1.

Оновлено 28-03-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка