Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

Дронюк Роман«З ПОРТРЕТА НА МЕНЕ ДИВИВСЯ ВЕЛИКИЙ КАМЕНЯР ІВАН ФРАНКО»

Нарис

Дронюк Роман,

керівник народного драматичного

театру «Сучасник» РПК

м. Городенка

В одній старій хаті, де вже ніхто не жив, в хаті, яка виділа дві війни і пережила багацько весіль і похоронів, в якій родилися діти і пісні, на потрісканій стіні висіли старі образи, вицвілі від часу і молитов. А між тими образами я побачив портрет мученика, мученика українського слова, того, що лупав словом скалу людської байдужості. З портрета на мене дивився великий каменяр Іван Франко.

Був він тут давно, ще певно з-за Польщі, прикрасили його писанками і рушником. Цей українській геній мав рідкісний дар і зумів увійти в серце мої  не дуже письменних, змучених тяжкою працею предків. Він приніс світло в їх хату, тому й висить на стіні серед Святих. Він прийшов, запалив світло серед темряви і його впустили в хату бідну, повну дітей.

Я видів багато великих хат, повних добра, з блискучими високими стінами, зазирав в кожний кутик. Та не видів ні Франка, ні Шевченка. Я був в кабінетах чиновників і там не видів. Каменяр не зміг зайти туди, його не впустили.

Та слово його вічне та святе, пройде через усі стіни. Воно так потрібне в наш нелегкий час, щоб дати сили до боротьби.

Я витер пилюку часу з образів і Франка і не посмів його зняти. Хай буде тут серед святих. Старій хаті потрібен промінь світла, що вона без Франка.

Оновлено 14-05-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка