Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Мойсишин Василь МихайловичДоктор технічних наук, професор, завідувач кафедри вищої математики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, академік Української нафтогазової академії та Академії гірничих наук, громадський діяч, поет.

Василь Михайлович народився 1959 року на Луганщині в шахтарському містечку Верхнєдуванному (тепер м. Суходільск). Дитинство та шкільні роки майбутнього вченого пройшли на Прикарпатті, в місті Калуші. Вищу освіту здобував у Київському державному університеті ім. Т. Шевченка. Після закінчення навчання працював інженером, молодшим, а згодом і старшим науковим працівником науково-дослідного сектору Івано-Франківського інституту нафти і газу. Обіймав посади асистента, доцента, професора, а у 2004 році очолив кафедру вищої математики цього навчального закладу.

 Напрямки наукових досліджень Василя Мойсишина - стійкість і коливання бурових систем, ліквідація аварій та ускладнень при бурінні свердловин, геомеханіка.

У його доробку - понад двісті наукових і науково-методичних праць, перспективні для нафтових і газових родовищ винаходи. Разом з двома колегами став і автором наукового відкриття, за яке нагороджений срібною медаллю імені Петра Капіци.

Усі, хто завітав 19 квітня 2016 року до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка на зустріч з такою цікавою особистістю, отримали нову інформацію, позитивні емоції і незабутні враження.

 Засідання Клубу відкрила завідувач відділу економіко-виробничої літератури Надія Пасяка, яка представила та коротко розповіла про різнобічні грані діяльності Василя Мойсишина.  

Одне з наукових напрацювань, а саме - книгу «Математичне моделювання процесу буріння свердловин роторним способом» він презентував присутнім за допомогою мультимедійних слайдів. Вчений добре відомий і на громадській ниві, адже очолює Івано-Франківський осередок Наукового товариства ім. Шевченка та його механіко-математичну комісію, заснував журнал «Прикарпатський вісник НТШ», опікується однією із серій під назвою «Число». Він також очолював оргкомітет із спорудження пам'ятника визначному вченому Івану Пулюю на території Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Василь Михайлович любить та досліджує свій край, його природу, захоплюється мандрами, прагнучи підкорити не тільки вершини науки, а й гірські, разом з однодумцями заснував туристичний клуб «Ватра».

Різносторонність творчої особистості Василя Мойсишина виявляється і в художньому слові. Він опублікував поетичні збірки «Тірас» (2000), «Бескид» (2006), «Коло» (2013). Є членом Національної спілки письменників України

Окремі поезії Василя Мойсишина покладені на музику. Тож програму цього заходу вдало доповнили і музичні твори на слова автора. Художній керівник Центру культури і дозвілля студентів ІФНТУНГ Оксана Савчук виконала пісню «Ангеле-охоронцю», а колектив народного вокального тріо «Водограй» у складі Володимира Литвиненка (керівник), Надії Усцінської і Оксани Фернюк подарував слухачам «Осінній романс».

Багато теплих і добрих слів про широчінь натури Василя Мойсишина, його науковий і літературний світ, самовідданість як педагога, організатора, активного громадянина прозвучало від голови обласної організації ТВР України Богдана Середюка, президента обласної організації СНІО України Лідії Шляхтич, науковців ІФНТУНГ Степана Чеховського і Віктора Петренка, викладача кафедри вищої математики ІФНТУНГ, співзасновника клубу «Ватра» Віталія Риса, активного члена ІКТО «Галицькі кмітливці» Василя Гречаника, голови обласної організації НСПУ Євгена Барана, поета, редактора журналу «Перевал», громадського діяча Ярослава Ткачівського, давнього друга презентанта Олега Кравця.

За традицією, організатор винахідницької громадськості Богдан Середюк підготував буклет, присвячений науковим і творчим здобуткам Василя Мойсишина, і вручив йому Диплом дійсного члена Інтелектуального клубу творчих особистостей.

 

Оновлено 18-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка