Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Кафедра агрохімії і ґрунтознавства у Міжнародний рік ґрунтів ( завідувач кафедри – доктор сільськогосподарських наук, професор Волощук Мирослав Дмитрович)  Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй офіційно проголосила 2015 рік Міжнародним роком ґрунтів. Була розгорнута широка інформаційна кампанія для того, щоб населення різних куточків нашої планети отримало більше знань про фундаментальну роль ґрунтів у людському житті.
  Тож засновники Інтелектуального клубу творчих особистостей – Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка й обласні організації Товариства винахідників і раціоналізаторів України та Спілки наукових і інженерних об’єднань України, а також кафедра агрохімії і ґрунтознавства Інституту природничих наук Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника вирішили долучитися до проведення Міжнародного року ґрунтів, і чергове засідання Клубу , яке відбулося 25 листопада 2015 року, було приурочено саме до цієї просвітницької ініціативи. 
  У цьому заході взяли участь дійсні члени ІКТО, педагоги та учні природничо-математичного ліцею й громадськість нашого краю.
  Всі присутні, які зацікавилися цією тематикою, мали нагоду переглянути відеофільм з ресурсів Інтернету „Поговоримо про ґрунт”, який подав інформацію про те, що ґрунти  світу у великій небезпеці і є сумніви щодо того, що в майбутньому люди зможуть задовольняти свої насущні потреби.
  І в світлі великих проблем, які склалися довкола ґрунтів в глобальному масштабі, діяльність кафедри агрохімії і ґрунтознавства, бачиться вкрай важливою і актуальною.
  Змістовну презентацію про діяльність кафедри підготували її завідувач, доктор сільськогосподарських наук, професор Мирослав Дмитрович Волощук та його колеги – кандидат сільськогосподарських наук, доцент Микола Миколайович Климчук і викладач, завідувач лабораторії фізики і хімії ґрунту Василь Ігорович Косар.
  М. Д. Волощук  і співдоповідачі розповіли про причини деградації земель України й Івано-Франківщини, демонстрували слайди, які свідчать про руйнацію цінних земельних ресурсів в нашій області, вели мову про те, що потрібні невідкладні дії для того, щоб хоча б зупинити ці процеси.  
  Запрошені ознайомилися з розробками науковців з таких напрямків, як відновлення родючості земель, удосконалення технологій вирощування сільськогосподарських культур, виведення нових сортів рослин, а молодь отримала інформацію про навчальний процес з підготовки бакалаврів, спеціалістів та магістрів, можливість проходження практики в зарубіжних країнах та умови вступу до цього ВНЗ.
  А книжкова виставка „Наукові досягнення кафедри агрохімії і ґрунтознавства” інформувала про монографії, навчальні посібники, публікації в наукових збірниках і часописах, методичні рекомендації, патенти на розробки.
  В обговоренні запропонованої проблематики взяли участь відомі представники науки  Іван Федорович Миронюк, Василь Петрович Гречаник, Тетяна Іванівна Козак, Тарас Йосипович Сус, авторитетні керівники обласних організацій ТВР і СНІО України Богдан Іванович Середюк і Лідія Михайлівна Шляхтич, член клубної системи „Нове Життя” Ілля Васильович Захарчук. Усі небайдужі до стану споконвічної цінності українців – землі, були одностайними в тому, що потрібно об’єднати зусилля, щоб пробудити відповідальність мешканців нашого краю перед майбутніми поколіннями, навчитись інакше мислити і діяти.
  Поетичну хвилинку подарували гостям бібліотечні працівники Марія Гривнак і Христина Шовкопляс. Вони продекламували вірші „Моя рідна земля” .Любові Іванової і „Про землю” Михайла Шевченка.
  Гарного настрою і натхнення до спілкування додали також відеозапис пісні „Ти, земле моя” у виконанні Софії Ротару.

Оновлено 18-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка