Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Федорук Павло Іванович(15.05.1972-10.01.2013)

Вчений-винахідник, директор Центру інформаційних технологій, професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника

 Вчений народився у Львові. Покликання своє знайшов в Івано-Франківську. Тут він закінчив фізико-математичний факультет Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, був запрошений на роботу до інформаційного відділу, який згодом очолив та реорганізував у Центр інформаційних технологій.

Вагомими здобутками відзначаються дослідження вчених згаданого закладу освіти у галузі інформаційних технологій, економічної кібернетики, штучного інтелекту.

Ці питання були предметом обговорення на зустрічі з Павлом Івановичем Федоруком на засіданні Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці» 27 жовтня 2011 року.

Під час зустрічі вчений за допомогою мультимедійних засобів представив розроблену ним систему дистанційного навчання та контролю знань на базі інтелектуальних Інтернет-технологій, відповів на запитання аудиторії.

Розроблена система вирішує проблему індивідуального навчання. Є адаптованою для студентів різних спеціальностей і впроваджена у 12 вищих навчальних закладах України. Вона неодноразово нагороджувалася відзнаками Міністерства освіти і науки України.

У 2011 році Павло Федорук отримав звання Лауреата обласної премії ТВР ім. Г. Терсенова.

В доробку талановитого молодого вченого понад 60 публікацій у фахових вітчизняних та закордонних виданнях, монографії, підручники, курси лекцій, низка інформаційно-технологічних напрацювань та програмних забезпечень, захищених авторськими свідоцтвами. Він брав активну участь у міжнародних наукових конференціях, був член-кореспондентом Академії технологічних наук України.

Великою популярністю серед студентів математично-інформаційних спеціальностей ПНУ ім. В. Стефаника користувалися лекції П. Федорука на теми «Штучний інтелект» та «Інтелектуальні системи», а також лекції з інформатики для студентів економічного факультету.

Своїми враженнями про наукові розробки вченого ділилися професори Д.М. Фреїк та В.П. Гречаник, Заслужений раціоналізатор України М.М. Когуч викладач Прикарпатського університету Ю.І. Ціжма та ін.

Інтелектуальний клуб підтримує і юні таланти Івано-Франківщини. Цього разу його гості були приємно подивовані і вражені чарівним голосом учениці 7-го класу ЗОШ № 7 Ірини Стецько.

Під час засідання клубу відбулась також мультимедійна презентація «Бібліотека - винахідникам», з якої присутні більше дізналися про документні ресурси ІФОУНБ ім. І. Франка та форми і методи інформаційного забезпечення науково-дослідної діяльності, винахідництва і раціоналізації Прикарпаття.

 

 

 

 

 

Оновлено 18-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка