Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

Білецький Ярослав СеменовичБілецький  Ярослав Семенович -  вчений-винахідник, кандидат технічних наук, фахівець  у галузі буріння і кріплення нафтових свердловин.

Я. С. Білецький народився в с. Єзупіль Тисменицького району. Вищу освіту здобував в Івано-Франківському інституті нафти і газу, з відзнакою закінчив його, отримавши диплом інженера з буріння нафтових і газових свердловин. Як здібну, творчу особистість, його рекомендують на наукову роботу цього закладу.

Ще навчаючись, Ярослав Семенович робить свої перші винаходи, з часом його творчий доробок накопичується, збагачується, стає основою кандидатської дисертації, яку захищає у 1989 р. і отримує науковий ступінь кандидата технічних наук.

1989-1995 роки - доволі плідний етап  наукової і творчої праці на кафедрі буріння газових і нафтових свердловин; географія досліджень сягає Росії, Туркменістану, Білорусі, Казахстану, Прибалтики. Ідеї втілюються в науково-технічних статтях, інформаційних листках, 36-ти винаходах і корисних моделях.

 Способи і пристрої кріплення нафтових і газових свердловин, розроблені Ярославом Семеновичем Білецьким, успішно використовуються підприємствами ВАТ „Укрнафта", на промислах Росії, виготовляються на замовлення компаній.

Яскравим свідченням ефективності творчих задумів науковця - новатора є продукція Поберезького заводу, - більше ста найменувань перспективного обладнання для нафтової промисловості, яка реалізується не лише в Україні, але й Росії, Литві, Білорусі, Туркменистані та Казахстані.

Пошук вченого триває. Галузева наука збагачується новими ідеями, які втілюються в докторську дисертацію, і, безперечно, збагатять інтелектуальну скарбницю краю.

Упродовж 2003-2004 років Ярослав Білецький визнається кращим винахідником року - переможцем обласного рейтингового огляду ,,Техтворчість Прикарпаття".

Він є генератором багатьох ідей, які лягли в основу науково-технічної політики приватної фірми батька і братів Білецьких.

 

Оновлено 19-05-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка