Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Ткачук Ірина ГригорівнаОсобливою подією в Клубі галицьких кмітливців була презентація проекту “Кластер народних художніх промислів “Сузір’я” –  адже в стінах бібліотеки зібралися економісти і художники,  особистості, в яких десь переважає  прагматичне мислення, закони нашого матеріального буття,  та творці, які служать  мистецтву. Проте всіх об’єднує спільне –  це прагнення досконалішого, новацій, це пошук і бажання втілити творчі задуми.
         

Читачі бібліотеки та її гості мали нагоду поспілкуватися з автором проекту – доктором економічних наук, професором Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, засновником Прикарпатського науково-аналітичного центру Іриною Григорівною Ткачук.

 В її трудовій і науковій біографії важливе місце займають два вищі навчальні заклади нашого краю – Івано-Франківський національний університет нафти і газу (1973-1994р.р.) та Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, де вона як педагог та пошуковець працює з 1995 р.

У 2000 р. І. Г. Ткачук зініціювала створення Прикарпатського науково-аналітичного центру, адже саме у зміцненні самостійності регіону, його інвестиційній привабливості, створенні особливих економічних зон, нових галузей, наукомістких виробництв у аграрному секторі, об’єднань виробників,  зайнятості населення  вбачає основний шлях оздоровлення  та розвитку національної економіки.

Цим ідеям підпорядковані її новаторські проекти,  програми, наукова школа, діяльність як редактора збірника наукових праць “Актуальні проблеми розвитку економіки регіону”.

І. Г. Ткачук досліджує проблеми державного протекціонізму ринку сільськогосподарської продукції, її експорту та ін.

В її доробку – понад 70 наукових праць, монографії, навчальні посібники.

Одним з інноваційних проектів І. Г. Ткачук є ідея кластеризації економіки, яка обгрунтована у фундаментальних і новаторських працях Ірини Ткачук, Світлани Кропельницької та Андрія Петруняка, а саме – у навчальних посібниках, монографії, які були представлені на засіданні ІКТО.

             

У навчальних посібниках та монографії:

Ткачук І.Г, Кропельницька С.О, Петруняк А.Д. Кластер народних художніх промислів “Сузір’я”: методика, коментар, поради;

 Ткачук І.Г, Кропельницька С.О, Петруняк А.Д. Організація виробництва за кластерною моделлю;

Ткачук І.Г, Кропельницька С.О.  Управління фінансами нових виробничих систем: теорія, методологія, практика

доведено необхідність розвитку нових виробничих структур – кластерів, з’ясовано  їх роль, завдання, висвітлено технологію створення, описано фінансовий механізм діяльності кластеру в економіці України, узагальнено результати наукових досліджень, проведених авторами на базі Івано-Франківської області.

 

Оновлено 15-10-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка