Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

Ковальчук Лариса ЄвгенівнаДля читачів бібліотеки, мешканців краю, яких хвилюють проблеми довкілля, і зокрема, дія його шкідливих факторів на людину, в рамках Інтелектуального клубу твочих особистостей була організована творча зустріч із  відомою в Україні та міжнародній науковій спільноті вченою-винахідником у галузі генетики та молекулярної біології, професором Івано-Франківського національного медичного університету Ларисою Євгенівною Ковальчук, у доробку якої – наукова школа, понад 350 наукових  праць, більше 10 патентів на винаходи, в тому числі і Європейський, 20 раціоналізаторських пропозицій. Вона є співавтором наукового відкриття, зробленого вченими Івано-Франківського національного медичного університету.

Ще будучи студенткою медичного інституту, п. Лариса обирає генетику, яка згодом приносить їй міжнародне визнання.

З Івано-Франківським національним медичним університетом пов’язано  понад 40 років науково-дослідницької діяльності Лариси Євгенівни..

Напрямки наукових досліджень  Лариси Ковальчук є вкрай актуальними, мають велике практичне значення, адже важливим для кожної людини є стан довкілля, і  важливим для країни є генофонд її народу. І Лариса Євгенівна саме в ці галузі спрямувала свої знання і енергію.

Лариса Ковальчук розповіла присутнім на засіданні Клубу про комплексні тест-системи, які виявляють дію шкідливих факторів довкілля; результати генетичного моніторингу населення Прикарпаття; методи, які дозволяють прогнозувати генетичну небезпеку забруднення навколишнього середовища; способи надання консультативної допомоги з метою профілактики негативних генетичних наслідків.

Лариса Євгенівна Ковальчук також ознайомила аудиторію із досягненнями в галузі доклінічної діагностики вроджених вад розвитку та спадкових хвороб.

Виступ Лариси Євгенівни супроводжувався мультимедійними слайдами, цікавими фактами з наукових досліджень та практичної роботи.

Оновлено 14-05-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка