Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Гречаник Василь ПетровичГречаник Василь Петрович

вчений-економіст, доктор філософії, академік економічної кібернетики, професор, кандидат технічних наук, підполковник запасу Збройних сил України, заступник отамана Івано-Франківського обласного козацького товариства ВГО УРК, полковник УРК, «Галицький кмітливець 2002 року»

У грудні 2003 року на черговому засіданні Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці» запрошені на зустріч читачі Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка познайомилися з Василем Петровичем Гречаником.

Він народився 24 листопада 1933 р. в с. Угорники поблизу Станіслава у репресованій сім'ї.

Батько - легіонер УСС, сестра і два брати були членами ОУН-УПА, боролися й загинули за незалежність України. Сім'я зазнала арештів, конфіскацій, репресій. Разом з родиною в 1945 році був ув'язнений, тому в цих умовах було важко здобувати належну освіту.

Після закінчення Угорницької СШ (1951) Василя Гречаника не допустили до вступних екзаменів у Чернівецькому університеті, і по оргнабору він виїхав на будівництво Каховської ГЕС. Через рік поступив без вступних іспитів у Чернівецький фінансово-кредитний технікум, який закінчив на відмінно, з відзнакою, що дало право без екзаменів поступити й здобути вищу освіту.

Освіта. У 1969 році закінчив КФЕІ, в 1987 р. - Інститут управління народним господарствам (відділення новітніх методів управління, організації виробництва і планування з застосуванням економіко-математичних і обчислювальної техніки). Навчався на спеціальних курсах з питань ринкової економіки на Кіпрі (1989), у Греції (1990), Франції (1991) та на спецсемінарах у Києві, Львові (1999-2006). У 2012 р. присвоїли звання академіка економічної кібернетики.

У 1968 р. на правах здобувача КТІЛП підготував кандидатську дисертацію на економічну тему, але з політичних мотивів до захисту не допустили. Було запропоновано вибрати технічну тематику. У 1971 р., будучи фаховим економістом, захистив дисертацію на кандидата технічних наук.

60 років трудового стажу, з них: 20 років на виробництві (будівництві Каховської ГЕС, Івано-Франківській шкірфірмі); 15 років в органах державної служби (Звенигородському фінвідділі, Івано-Франківському облфінвідділі, Контрольно-ревізійному управлінні, Комісії державного контролю); 25 років у вищих науково-дослідних та навчально-педагогічних закладах (Львівському відділенні інституту економіки АНУ, Чернівецькому економіко-правничому інституті, Івано-Франківському інституті права, економіки та будівництва, Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, Івано-Франківському національному університеті імені Василя Стефаника.

У доробку більше 200 праць (монографія, брошури, підручник у співавторстві), наукові статті, дописи, численні тези та доповіді на наукових конференціях, семінарах; наукові тематичні дослідження, методичні розробки з соціально-економічної та фінансової проблематики.

Громадська діяльність - з 1963 р. у спілках НТО (зараз СНІО), очолював комітет економічного розвитку, здійснював розрахунки економічної ефективності від впровадження рацпропозицій та винаходів. 

За роки незалежності був членом Руху, головою ДПУ. 1994 року Василь Петрович був обраний депутатом і головою бюджетної комісії обласної ради 2-го демократичного скликання (1994-1998), голова бюджетної комісії, заступник голови Української світової спілки професійних учителів (з 2001 р.), член громадського центру «Ділові ініціативи», товариства «Просвіта», клубу Інтелігенції, правління Товариства винахідників і раціоналізаторів, Спілки науковців та інженерів, голова Ради старійшин обласної організації Українського реєстрового козацтва, член партії «Наша Україна».

Нагороджений медалями, відзнаками «Ветеран праці» (1988 р.), «Ветеран війни» (Учасник бойових дій) - 1991 р.; трьома орденами «Козацький Хрест», «Орденом Височана» та іншими медалями й грамотами численних державних та громадських організацій.

У грудні 2003 року на той час професор ІФНТУНГ та Івано-Франківського інституту права, економіки і будівництва Гречаник В.П. став дійсним членом ІКТО «Галицькі кмітливці».

23 квітня 2014 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка в рамках засідання Інтелектуального клубу творчих особистостей відбулася зустріч з династією Гречаників.

.

 

 

Оновлено 18-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка