Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

БАГАТОГОЛОСЕ ВІДЛУННЯ \"ТРЬОХ ЖМУТКІВ\" \"ЗІВ\'ЯЛОГО ЛИСТЯ\"Восьмий рік в останню неділю серпня село Лолин у Долинському  районі живе цілющим словом Івана Франка. Цього літа традиційне свято ліричної Франкової поезії збіглося з днем народження поета. Отож витав особливий дух великої розмови Каменяра з горянами, з тим прекрасним  краєм, де його зачарувало перше щире кохання. Вже вкотре, наче диво, високе лолинське небо відвертає грозу. Так було торік, позаторік... І теперішньої серпневої неділі в селі, де відбувалося дійство народної любові до Івана Франка, чорні хмари зронили лише декілька крапель, в той час як у сусідніх селах рясно лив дощ.

Без Лолина, без його чарівної бойківчанки Ольги Рошкевич, зрозуміло, не було б "Зів'ялого листя» - вершини лірики Івана Франка, яка посідає гідне місце в скарбниці світової літератури. Тому Лолин, це невелике гірське село, де всьому дає лад сільський голова Богдан Тряско, цупко береже пам'ять про письменника, котрий на раз бував тут у коханої дівчини, до якої серцем линув і прагнув поєднати з нею своє життя.

Свято а Лолині унікальне, воно воістину народне. І незмінно живлять це трепетне дійство любові до поета його ініціатори й організатори - місцевий письменник Василь Олійник, директор районної центральної бібліотеки Людмила Фреїв, голова обласної організації Національної спілки письменників України Ярослав Дорошенко, голова села Богдан Тряско і, звичайно, районна влада, яка за естафетою передає добру традицію свята ліричної поезії Івана Франка. Цього року її палко підтримали, за прикладом попередників, новий голова райдержадміністрації Олексій Голубчак, заступник голови районної ради Віктор Макосій, голова організаційного комітету свята, заступник голови райдержадміністрації Мирослава Гузій, міський голова Долини Володимир Стецько...

До Лолина з'їжджаються звідусіль: із Києва, Львова, Івано-Франківська, Болехова, Рожнятова, Калуша... Гостями цьогорічного свята були творці й автори "Антології краю" - першої книги поетичних і прозових творів земляків, що недавно побачила світ у видавництві Львова «Логос». Лолинській землі, що подарувала Іванові Франку перше велике кохання, вклонилися Юлія Курташ-Карп, Василь Щеглюк, Олесь Дяк, Любомир  Михайлів, Андрій Яросевич, Ярослав Савчин, Оксана Сподар, Надія Романишин, Михайло Крупчин, Тетяна П'янкова, Михайло Борис, Лілія Мальків..

У ювілейний рік Різдва Христового у вінок лолинського Франкового свята гармонійно вплелися духовні пісні церковного хору "Благовіст" із Тернополя, а також відомого ансамблю «Діти Світла» з Долини.

Шкільний музей Івана Франка поповнився, крім книг авторів «Антології краю», рідкісними світлинами з життя аматорського народного театру Вигодського народного будинку культури - володаря багатьох високих мистецьких нагород. Його керівник Богдан Мельник урочисто передав директорові школи Богданові Оленюку також театральні афіші й документальні теплі відзиви про виставу за однойменним твором Івана Франка «Украдене щастя». Як відомо, пісня про шандаря, яку записала сестра Ольги Рошкевич Михайлина від Явдохи Чігур у Лолині, лягла в основу написання драми. Учасники театру на імпровізованій сцені майстерно відтворили справжній бойківський дух безсмертних творів великого українського письменника, добре знаного в цілому світі.

У сільського голови Богдана Тряска і для села Максимівки, що входить до Лолинської сільради, минула неділя була подвійним святом. Тут цього дня  запалили факел газу, з чим радо привітав максимівців голова райдержадміністрації Олексій Голубчак.

До зустрічі, дев'яте свято ліричної поезії Івана Франка в Лолині!

 

 

Оновлено 28-01-2022
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка