Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Що не встигну дожить, слово, ти доживиКачкан В.

"ЩО НЕ ВСТИГНУ ДОЖИТЬ, СЛОВО, ТИ ДОЖИВИ"

(літературна сильвета Тараса Мельничука)

До музею імені Тараса Шевченка у Києві сходилися люди, переважно молодь. Спочатку було дещо дивно, бо все ж таки то мав відбутися вечір не молодого поета, ровесника багатьох тут присутніх, а серйозна розмова про одного з тих, чиє життя гнули тюремні грати - та й не один раз, - кого фізично і морально понівечено проклятого на віки системою.

Але й чимала радість проймала душу, бо хотілося вірити, що свідомо йдуть сюди українські хлопці і дівчата, значна горсть студентства, їх кличе висока ідея волі, свободи і правди, за яку страждав Тарас Мельничук, що нині мав би бути серед нас, а він, змарнілий, зголодований дідок, без карбо­ванця та купона за душею, десь лежить у тубдиспансері, важко дихає і... про щось думає, поки ще думається, поки працює мозок і світла голова. Бо хто його знає, що буде завтра, що може статися завтра або через кілька днів?..

Я ступав до цього святого храму духовності і пригадував недавню роз­мову з критиком Дмитром Юсипом, який ніяк не міг притамувати своїх відчуттів після прочитання книжки Т.Мельничука "Князь роси", висунуту Івано-Франківською письменницькою організацією на здобуття Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка.

 

Качкан В. Що не встигну дожить, слово, ти доживи : літературна сильветка Тараса Мельничука //В. Качкан. Хай святиться ім'я твоє : Українознавство та пресологія (ХІХ-перша половина ХХ ст.). - Кн. 3. - Львів : Фенікс, 1998. - 318-327.

 

Повний текст статті можна знайти у фондах ОУНБ ім. І. Франка

 

Оновлено 04-10-2022
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка