Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Перлина Східних КарпатНіна Бай

   Погодьтеся, часто буває, що, відвідавши чимало да­леких країн, ми іноді не встигаємо помилуватися і по-справжньому оцінити красу дивовижних куточків рідної держави. Зокрема, на жаль, так сталося і в мене. До Трускавця, до якого давно тягнула якась невидима си­ла, спромоглася доїхати ли­ше зараз, встигнувши перед цим не раз помилуватися багатьма містами Європи, Канади, Америки, Австралії...

   Забігаючи наперед, скажу: пере­бування в цьому напрочуд казковому містечку стало неоціненним бальза­мом для душі й тіла. Тож роздумую, а чи варто іноді мандрувати десь так далеко, витрачати час на отримання візи, кошти на дальній переліт, коли прекрасне - поруч? Потрібно лише взяти квиток на поїзд, і він швидко домчить вас до Трускавця (від сто­лиці - 643 кілометри, зі Львова - 100 км). Хвилюватися про поселення також не варто. Проживати можна або в одному з більш як двадцяти са­наторіїв, або на одній із численних вілл, чи в когось із людей на кварти­рі, які зазвичай зі своїми пропозиці­ями підходять до поїзда. Ціни також різні: від низьких - до захмарних. Залежно від комфорту і розташуван­ня житла.

   Тож познайомимося ближче з од­ним із найбільших європейських центрів здоров'я. Про походження назви цього курортного містеч­ка є дві версії. Перша - вона по­ходить від імени ватажка Трушка (Труська), котрий, за переказами, у IX столітті очолював тут поселен­ня слов'янських племен, друга - від ягоди «трускавка» (полуниця). Зна­йдені крем'яні і кам'яні знаряддя пра­ці свідчать про те, що містечко було заселене людьми в добу кам'яного віку або ранньої бронзи. Спочатку воно належало Київській державі, пізніше - Галицько-Волинському князівству. В 1349 році сюди прибули поляки, які стали господарями Трускавця.

 

Повний текст статті  можна знайти у фондах ОУНБ ім. І. Франка.

Оновлено 03-02-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка