Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Вчені. Винахідники. Раціоналізатори.



Дворко Григорій Семенович – фахівець деревообробної і меблевої промисловості, заслужений раціоналізатор Української РСР (1967).

Григорій Семенович Дворко народився 25 березня 1928 році в с. Криве Коршинського району Житомирської області. В 1943 році, ще 15-річним підлітком, розпочав трудову біографію в колгоспі „Новий шлях”. Після завершення війни закінчив семирічку, поступив до Коломийського технікуму механічної обробки деревини, набув спеціальність техніка-механіка деревообробного обладнання і був направлений на Болехівський деревообробний комбінат, з яким пов’язав майже 50 років життя.
На цьому підприємстві працював майстром машинного цеху, техніком з обладнання, а у 1955-1988 рр. обіймав посаду головного механіка лісокомбінату.
Впродовж 1964-1971 рр. навчався на заочному відділенні в Львівському лісотехнічному інституті, отримав диплом інженера-механіка.
Працюючи головним механіком, багато уваги приділяв технічному вдосконаленню виробництва, розробці та впровадженню раціоналізаторських пропозицій і нової техніки, заміні і покращенню технології виробництва, раціональному розміщенню виробничого обладнання, підвищенню коефіцієнта готовності та використання обладнання і транспортних засобів.
З-поміж найвагоміших напрацювань – станок для розкрою шпону для тенісних ракеток та станок для виготовлення пружин під м’які частини меблів.
Щорічно збагачував свій творчий доробок десятком технічних новинок, які сприяли модернізації виробничих процесів, зростанню продуктивності праці, підвищенню якості продукції. Близько сотні найбільш вагомих пропозицій, визнаних раціоналізаторськими, отримали документальне підтвердження.
За вагомий внесок в розвиток раціоналізації і впровадження раціоналізаторський пропозицій у народне господарство Григорій Дворко в 1966 році був нагороджений медаллю „За трудову відзнаку”, а в 1967 році йому – одному з перших працівників лісової і деревообробної промисловості області – присвоєно почесне звання „Заслужений раціоналізатор Української РСР”.

Джерело інформації:

Етюди про галицьких кмітливців : збірка портретних автобіографічних нарисів винахідників Прикарпаття : довід. вид. / Б. І. Середюк. – Івано-Франківськ : ПП Супрун, 2005. – С. 94-96.

Оновлено
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка