Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Співпраця ОУНБ ім. І. Франка з Гете-Інститутом в УкраїніПочинаючи з 2005 року Івано-Франківська ОУНБ ім. І. Франка співпрацює з Goethe-Institut в Україні в рамках проєкту бібліотеки-партнера «Мова. Культура. Німеччина».

Впродовж даного періоду фонди бібліотеки збагатилися на понад 600 німецькомовних видань з питань літературознавства, культури і мистецтва, країнознавчої тематики, методики викладання німецької мови як іноземної, художні твори сучасних німецьких авторів та їх переклади українською мовою, словники, довідкова література, аудіо- та відеоматеріали. У фонді є інформаційні видання про можливості навчання у вищих навчальних закладах Німеччини. Також відвідувачі мають змогу безкоштовного доступу до німецькомовної бази даних Onleihe. В подарунок від бібліотеки Goethe-Institut читачі отримали електронну книгу з німецькомовним контентом класиків та сучасних авторів Німеччини, словників та довідкової літератури.

Понад 10 років бібліотека Goethe-Institut в Україні передплачує нашій книгозбірні журнал «Deutsсhland», який представляє найсучаснішу інформацію про економічне, політичне і культурне життя Німеччини. Щомісяця бібліотека отримує електронний інформаційний бюлетень Goethe-Institut в Україні про заходи, які проводяться установою в м. Києві.

З ініціативи Goethe-Institut в Україні в рамках проєкту було відкрито дитячий куток з німецькомовними іграми, книгами, матеріалами для ручних поробок, символікою і т. п. В подарунок бібліотека отримала також скриню казок братів Ґрімм, яку бібліотекарі використовують під час заходів та літніх таборів.

Відвідувачі бібліотеки мають змогу брати участь в різноманітних конкурсах, які організовує бібліотека  Goethe-Institut в Україні. Завдяки проєкту ІФОУНБ ім. І.Франка відвідують німецькі письменники, які проводять презентації книг та майстер-класи.

В обласній бібліотеці діє клуб розмовної німецької мови. Засідання клубу веде волонтер, на них часто запрошуються носії мови - німці, які проживають або відвідують м. Івано-Франківськ. Щороку бібліотека Goethe-Institut в Україні надсилає Різдвяні солодкі частування для проведення заходів з читачами.

Бібліотека тісно співпрацює з Івано-Франківським обласним відділенням міжнародної громадської організації «Товариство німців «Відерґебурт», залучає його членів до проведення бібліотечних заходів, зокрема, Фестивалю національних спільнот міста, організовує клуб німецької мови для дітей учасників товариства.

Працівники Івано-Франківської ОУНБ ім. І.Франка популяризують німецьку культуру в регіоні: проводяться літературно-мистецькі вечори та наукові читацькі конференції, щорічні Різдвяні читання, святкування Дня єдності Німеччини, організовуються книжкові виставки до ювілеїв видатних німецьких вчених, письменників, митців. До заходів долучаються викладачі та студенти кафедри німецької філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

          За час співпраці фахівці обласної книгозбірні неодноразово відвідували навчальні семінари, тренінги, робочі зустрічі, щорічний Львівський міжнародний бібліотечний форум, де мали змогу підвищувати свою професійну майстерність, знайомитися з досвідом роботи бібліотечних закладів Німеччини.  

 

 

Оновлено 28-09-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка