Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Історія Goethe-Institut в УкраїніGoethe-Institut - це всесвітня мережа культурних центрів Федеративної Республіки Німеччина, які популяризують вивчення німецької мови за кордоном і підтримують міжнародну співпрацю в культурній сфері, подають детальну інформацію про культурне, суспільне й політичне життя Німеччини.

Мережа Goethe-Institut, Ґете-центрів, культурних товариств, читальних залів, екзаменаційних центрів та центрів вивчення німецької мови виконує центральні завдання культурної й освітньої політики за кордоном. Крім того, Goethe-Institut виступає як партнер громадських і приватних культурних організацій, а також федеральних земель, міських муніципалітетів і господарчих підприємств.

Матеріал для своєї роботи Goethe-Institut черпає з розмаїтого відкритого суспільства Німеччини і живої німецької культури, поєднуючи досвід партнерів у Німеччині й за кордоном зі своєю фаховою компетентністю і працюючи в партнерському діалозі. Goethe-Institut є партнером для всіх, чия діяльність тісно пов'язана з Німеччиною, німецькою мовою й культурою; працює на власну відповідальність і політично незалежний.

Goethe-Institut готовий до вирішення культурно-політичних питань, поставлених глобалізацією, й розробляє інновативні концепції гуманного світу, побудованого на взаєморозумінні, в якому культурне розмаїття сприймалося б як багатство.

Goethe-Institut в Україні поставив перед собою такі завдання:

-        виступати посередником та співучасником у німецько-українському діалозі в культурній та освітній сферах;

-        сприяти зростанню й підтримці симпатії та інтересу до Німеччини;

-        надавати актуальну інформацію про Німеччину;

-        сприяти вивченню німецької мови в Україні;

-        підтримувати діалог між Європою та східноєвропейськими культурами.

Основними напрямками роботи у сфері культури є зустрічі між українськими й німецькими письменниками, художниками й інтелектуалами, презентація сучасної німецької культури й підтримка німецько-української співпраці на цих теренах.

У рамках популяризації німецької мови в Україні для українських педагогів пропонуються семінари й різноманітні послуги. У співпраці з українськими партнерами підтримуються національні та європейські проєкти з популяризації іноземних мов. В Україні курси німецької мови пропонують 15 центрів вивчення німецької мови, рівномірно розподілених по всій території країни. Німецькій меншині надається підтримка у вивченні німецької мови та культури.

Goethe-Institut пропонує диференційовану програму мовних курсів. Починаючи з курсів для початківців до найвищого рівня слухачі займаються мовою за комунікативними методиками, готуючись до центральних іспитів Goethe-Institut.

Інформаційний центр надає інформацію з актуальних аспектів культурно-мистецького, суспільного й політичного життя Німеччини. Користувачам пропонуються значні фонди книг та інших інформаційних матеріалів, а також цільові інформаційні послуги для всіх, хто цікавиться Німеччиною, вивчає чи викладає німецьку мову. Дев'ять центрів навчально-методичної літератури та чотири читальних зали дають можливість зацікавленим з усієї України отримати потрібну їм інформацію. Підтримуються також переклади німецьких авторів українською мовою.

Goethe-Institut у Києві належить до життєво важливих складових культурного обміну між Німеччиною й Україною. Для всіх, хто цікавиться Німеччиною й німецькою мовою, він є постійним і, часто, незамінним партнером.

 

 

Оновлено 30-11-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка