Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

Проект “ Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування “ на Івано-Франківщині   У липні 2013 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка стартував проект «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування».
   Ініціатива «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування» є частиною Національного плану дій у рамках «Партнерства «Відкритий уряд», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 220-р. На виконання даної ініціативи Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках програми «Бібліоміст» проводила конкурс на проекти залучення населення України до вивчення й використання електронних послуг, ресурсів та інструментів е-урядування. Серед переможців проект з Івано-Франківщини, який реалізує  Громадський Центр «Ділові ініціативи» спільно із обласною універсальною науковою бібліотекою ім. І. Франка.
  Проект розрахований на 5 місяців (07-11.2013 р.) протягом яких буде проведено цикл тренінгів з е- урядування, е-уряду, е-демократії та е-послуг для бібліотечних працівників, представників громадських організацій, громадськості, студентської молоді, підприємців, представників органів влади. 
   Мета проекту – розповсюдити інформацію про наявні е-послуги національного та регіонального рівнів та, використовуючи ресурси сучасно обладнаних публічних бібліотек, навчити різні групи населення користуватися ними, щоб ефективно спілкуватися з урядовими структурами, брати участь у прийнятті рішень місцевої влади, отримувати необхідні адміністративні послуги у новому форматі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Проект передбачає співпрацю місцевих неурядових організацій з тренінговими центрами на базі обласних універсальних наукових бібліотек у впровадженні тренінгової програми з е-послуг та проведенні місцевих інформаційних кампаній, які просувають електронні послуги серед мешканців області і демонструють, як нові технології допомагають збільшенню громадської участі у місцевому врядуванні. Після завершенню проекту бібліотечні працівники зможуть надавати фахові консультації для користувачів електронних послуг у бібліотеках області, районних центрів, міст та сіл Івано-Франківщини.
   Реалізація проекту «Публічні бібліотеки - мости до електронного урядуваня» згідно Концепції розвитку електронного урядування в Україні дозволить, зокрема:
- підвищити якість адміністративних послуг;
- забезпечити високий рівень доступності інформації про діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
- громадянам та громадським організаціям безпосередньо брати участь у процесах підготовки проектів рішень, що приймаються на всіх рівнях державного управління;
- підвищити ефективність державного управління в результаті спрощення управлінських процедур;
- збільшити прозорість діяльності органів влади;
- сприяти зростанню поінформованості населення про е-урядування, зростанню числа користувачів електронних послуг, вирішенню актуальних для області питань, охопленню бібліотечними послугами найширшого кола громадян.

Оновлено 23-10-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка