Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

Мережа Пунктів Доступу Громадян (ПДГ) до інформації органів державної влади у бібліотеках УкраїниМережа Пунктів доступу громадян (ПДГ) започаткована Українською бібліотечною асоціацією у червні 2009 року в рамках ґранту Програми сприяння Парламенту України ІІ (ПСП ІІ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID); діяльність Мережі ПДГ координується УБА у партнерстві з ПСП II.
 

Проект Програми сприяння Парламенту II "Створення Мережі Пунктів Доступу Громадян до інформації органів державної влади" впроваджується у тісній співпраці з українським партнером – Українською Бібліотечною Асоціацією.

Етапи реалізації Першої фази Проекту (травень, 2009 – березень, 2010):

    Проведення Фокус-семінару «Інформація органів влади для громадян у публічній бібліотеці: пошук, доступ, консультування» на базі Національної Парламентської бібліотеки України (Червень, 2009);
    Проведення 6-ти регіональних тренінгів, з охопленням всіх регіонів України, для працівників районних (міських) публічних бібліотек (грудень 2009 – березень 2010).
    Створення Пунктів Доступу Громадян до офіційної інформації у бібліотеках, які брали участь у тренінгах.

В рамках реалізації Другої фази проекту (травень 2010 – лютий 2011), Мережа ПДГ розширюється завдяки залученню бібліотек, які отримали комп’ютери як переможці Програми «Бібліоміст».

Третя фаза Проекту (Лютий 2012 - Вересень 2012) передбачає оптимізацію Мережі ПДГ та її подальше розширення завдяки залученню як бібліотек-переможців Програми "Бібліоміст", так і освітянських бібліотек. Метою Третьої Фази Проекту є сприяння розбудові правового суспільства, створення умов доступності та прозорості рішень влади для громадськості шляхом розбудови Мережі пунктів доступу громадян (ПДГ) до офіційної інформації у бібліотеках України.

Станом на 22 березня 2013 року Пункти Доступу Громадян (ПДГ) діють у 827 бібліотеках, створюючи Мережу ПДГ, яка охоплює всі регіони України.

Головним пунктом доступу громадян до офіційної інформації в Івано-Франківській області є ОУНБ ім.І.Франка.

Ви можете приєднатися до мережі ПДГ надіславши заявку на адресу ifoynb@gmail.com або libifua@gmail.com.

Записатися на безкоштовні тренінги, про мережу.

Що таке Мережа ПДГ?

Мережа пунктів доступу громадян до інформації органів державної влади (Мережа ПДГ) почала створюватися за проектом Української бібліотечної асоціації у межах грантової діяльності з Програмою сприяння Парламенту України ІІ (ПСП ІІ) з червня 2009 року.

ПДГ у бібліотеці – це спеціально облаштоване комп’ютерне місце з підключенням до Інтернету, де користувачі можуть самостійно або за допомогою бібліотекаря отримати доступ до інформації органів влади будь-якого рівня. ПДГ має бути відповідно оформлений спеціальним плакатом, інструкціями-порадами щодо здійснення пошуку інформації, навігаційними ресурсами, бібліографічними списками, рекламними буклетами УБА, виданими за проектом ПДГ. Поруч може бути розташована виставка-перегляд видань ПСП ІІ, що їх бібліотека систематично отримує поштою. Рекомендується також надавати доступ до повнотекстових матеріалів, що їх ПСП надсилає до бібліотек-учасниць Мережі засобами електронного зв’язку.

Які переваги вступу бібліотеки до Мережі ПДГ?

1. Систематичне отримання е-поштою найновішу інформацію про події, що відбуваються в центральних органах влади.

2. Отримання електронних повнотекстових документів і матеріалів, зміст яких відповідає завданням Програми сприяння парламенту ІІ.

3. Систематичне поповнення фондів бібліотеки друкованими виданнями, що видаються або розповсюджуються ПСП ІІ.

4. Урізноманітнення послуг бібліотеки, надання спеціальних консультацій громадянам, організація громадських приймалень, навчання користувачів, володіння навичками розширеного інформаційного пошуку тощо.

5. Можливість брати участь у заходах Української бібліотечної асоціації за проектом з ПСП ІІ (наради, конференції, семінари, спеціальні тренінги)та отримувати спеціальні друковані і електронні видання УБА, підготовлені і видані за проектом з ПСП ІІ.

6. Можливість на мережевому блозі УБА: http://govinfolibrary.wordpress.com знайомитися з новою інформацією та обговорювати свою діяльність, обмінюватись досвідом зі своїми колегами.

7. Співпраця з органами місцевої влади, сприяння розвитку електронного урядування, можливість брати участь в інших, споріднених за змістом, програмах і проектах.

 


Листи-заяви просимо надсилати на ЕМ-адресу ifoynb@gmail.com

Що треба зробити для вступу у Мережу ПДГ?

1. Співробітник бібліотеки, до професійних обов’язків якого входить безпосереднє спілкування із читачами (із подальшим наданням консультацій на Пункті доступу громадян) має пройти навчання на тренінгу «Інформація органів влади для громадян у бібліотеці: пошук, доступ, консультування» в Головному або Регіональному тренінговому центрі, створеному в кожній ОУНБ за програмою «Бібліоміст».

2. Колектив і керівництво бібліотеки мають виявити бажання створити ПДГ у своїй бібліотеці, про що скласти та направити до УБА лист-заяву наступного змісту:

Лист-заява для вступу у Мережу ПДГ

_________________________ бібліотека зацікавлена в створенні Пункту доступу громадян до офіційної інформації. Бібліотека забезпечена комп’ютерами і має доступ до Інтернету, знає потреби користувачів, а бібліотекарі вже мають досвід інформаційного обслуговування.

Після проходження тренінгу ________________________________________ (назва тренінгу, місце та дата проведення тренінгу) нашим працівником _____________________________________ (ПІБ, посада) на базі ­­­­­­­­­­­­­­­­­________________________ бібліотеки, просимо приєднати нас до мережі ПДГ.


Ми поділяємо прагнення до розвитку інформаційного суспільства. Беручи участь у роботі мережі ПДГ ми разом зможемо вдосконалювати існуючі методики роботи та створювати нові шляхом розширення та якісного покращення доступу громадян до офіційної інформації за допомогою інформаційних ресурсів, налагодження зворотного зв'язку з владними структурами, активізації участі громадськості в законодавчому процесі.

Це сприятиме залученню громадян до обговорення нових законопроектів і допоможе вивести взаємодію народу із владою на якісно новий рівень.


Дата ________________

Підпис директора бібліотеки___________________


Контактна особа:

ПІБ ______________________

Посада _________________________

Контакти бібліотеки:

Область _______________________________

Місто _______________________________

Індекс _______________________________

Вулиця _______________________________

Номер будинку _______________________________

Телефон _______________________________

Електронна адреса (адреси) для отримання інформаційних повідомлень загальної розсилки по Мережі ПДГ _______________________________


Увага! Про зміну цієї адреси просимо Вас повідомляти на адресу електронної пошти  haraschenko@iupdp.org, вказуючи попередню та нову адреси, назву бібліотеки, ім’я та телефон контактної особи. На цю ж адресу просимо повідомляти про відсутність повідомлень «Учасникам Мережі ПДГ:…»

Оновлено 23-10-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка