Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 52-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

“Чар-зілля Софії Ротару”З нагоди ювілею народної артистки України Софії Ротару працівники відділів літератури з мистецтва та книгозберігання розгорнули книжково-ілюстративну виставку.

7 серпня 2017 року виповнюється 70-років від дня народження відомої естрадної співачки, народної артистки України  Софії Михайлівни Ротару. На ювілейній виставці у мистецькій залі представлені книги, журнальні статті та фотографії з періодичних видань, що розкривають життя та творчість артистки.

 Народилася співачка в Чернівецькій області в багатодітній сім'ї. Співочий талант отримала, у спадок від батьків.

Почала співати Софія з першого класу, брала участь у шкільному та церковному хорі, займалася в драмгуртку, виконувала народні пісні в художній самодіяльності, перемагаючи в районних і республіканських конкурсах. Закінчила Чернівецьке музичне училище.

Молода Софія Ротару вирішує спробувати себе в якості солістки естрадного оркестру. Одночасно  продовжуючи виконувати і народні пісні, які зайняли головне місце в її репертуарі.

1968 року Софія Ротару стала лауреатом 9 Всесвітнього фестивалю молоді і студентів, та одержала золоту медаль за виконання української народної пісні «На камені стою» і молдавської «Люблю весну».

У 2000-му році Софія Ротару визнана кращою українською естрадною співачкою ХХ століття.  2002 року співачці присвоєно звання «Героя України».

Всього в репертуарі Ротару нараховується більше 400 (чотирьохсот) пісенних творів. Окрім пісень в її творчому доробку є фільм «Червона рута», також вона зіграла в картинах «Пісня буде поміж нас», «Монолог про любов», виконала головну роль у художніх фільмах «Де ти, любов» та автобіографічному фільмі «Душа».

Тож запрошуємо на перегляд виставки до обласної книгозбірні, а неперевершеній Софії Ротару бажаємо всіх Божих ласк та довголіття!

 

Оновлено 17-07-2018
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка