Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 52-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Колорит жіночого світосприйняття29 червня 2017 року у літературно-мистецькій вітальні обласної книгозбірні відбулось відкриття персональної виставки прикарпатської художниці Ірини Кравець. У добірці робіт представлені натюрморти та пейзажі виконані в техніці пастелі.

Традиція обласної книгозбірні знаходити та репрезентувати Богом обдарованих талантами людей нашого регіону продовжується, зазначила бібліотекар відділу літератури з мистецтва Наталія Дисько, відкриваючи виставку прикарпатської художниці Ірини Кравець. Вона наголосила, що художниця народилася на Київщині у вересні 1967 року. У 1986 році закінчила Республіканську художню середню школу ім. Т. Шевченка та  у 1992 - художньо-графічний факультет Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

    Ірина Кравець поділилася з присутніми сокровенним: «Світ навколо був яскравим, мені мріялось і прагнулось чогось іншого. Однак стежка долі круто повернула  в інший бік. І тоді живопис допоміг знайти нову точку опори. Одна за другою почали народжуватись картини. Їм ставало тісно в чотирьох стінах, а підтримка рідних і друзів надихнула поділитися творчим доробком із широким загалом. Так, у 2014 році була представлена  моя перша виставка. А потім ще, ще і ще… Загалом з 2014 по   2017 р. – дев’ять персональних, участь в обласній виставці, в Українському тижні мистецтв, а також у 2017 році виставка в Музеї гетьманства у Києві. Я люблю натюрморт. І хоча  nature morte  означає «мертва природа», працюючи в цьому жанрі, щораз переконуюсь: не може бути мертвою  краса простих предметів, що нас оточують. Ці  речі – старі чи нові,  чужі чи власні – присутні в наших долях, як спомин про тих, хто їх торкався. Вони  живуть разом з нами, тримають  для вічності тепло чиїхось рук, у них відлуння голосів тих, з ким  тісно переплітаються  наші долі. А пейзаж… Він прекрасний в будь-яку пору  року, незалежно від погоди і часу доби. Адже не може не зачаровувати неповторність  природи та її  жага  до життя. Вона вчить нас бачити, як сміються сонячні промені в  осінній траві  і одиноко сумує  в листі дерев світло вуличного ліхтаря. Вона велична і безмежна в гірському пейзажі і тиха та ніжна у літньому саду…».
   
    Вітання з відкриттям чергової персональної виставки Ірині Кравець та думки про представлені нею роботи у літературно-мистецькій залі бібліотеки висловили відомі художники та громадські діячі краю: директор Музею мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега, мистецтвознавець Мирослав Аронець, художник Володимир Шиян, письменник Богдан Томенчук та ін.
    Привітав Ірину Кравець і колектив ДНЗ № 29 «Кобзарик» м. Івано-Франківська, який з 2014 року співпрацює з відділом літератури з мистецтва обласної книгозбірні з метою професійного росту, залучення до співпраці нових партнерів щодо запровадження інновацій у свої діяльності.
P.S. У дитинстві, коли всі мрії мають рожевий колір, Ірина Кравець хотіла бути артисткою і художницею. З першою мрією не склалося, а от чи склалося з другою, судити глядачеві. Тож запрошуємо на кілька хвилин поринути у мрії художниці і подивитися на світ її очима. Виставка триватиме до 30 липня 2017 року.

Світлини

http://kurs.if.ua/news/u_frankivsku_vidkrylasya_vystavka_kartyn_iryny_kravets_pasteli_video_55215.html

https://www.youtube.com/watch?v=2jwoRuS-m4U

Оновлено 20-06-2018
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка