Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 52-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Ігор Гаркот презентував книгу про архітектуру Станиславова1 червня 2017 р. літературно-мистецька світлиця обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка приймала гостей, що завітали на презентацію монографії Ігоря Гаркота „Архітектура Івано-Франківська (Станіславова) міжвоєнного періоду 1920-1930-х років”.

    Праця побачила світ у івано-франківському видавництві „Симфонія форте” за науковою редакцією архітектора, заслуженого діяча мистецтв України, професора Богдана Тимківа. У ній розкрито особливості розвитку архітектури Івано-Франківська міжвоєнного періоду,  що відіграв значну роль у створенні художньо-образного середовища міста.
    Модератор презентації, директор ОУНБ ім. І. Франка Людмила Бабій, представила присутнім автора видання – відомого в місті архітектора Ігоря Гаркота та його першу наукову працю „Архітектура Івано-Франківська (Станіславова) міжвоєнного періоду 1920-1930-х років”, що обов’язково буде цікавою для архітекторів, краєзнавців, істориків, культурологів та всіх, хто виявляє інтерес до архітектурної спадщини Івано-Франківська і любить рідне місто, а також туристів. Адже зміст видання та висновки у ньому подаються, крім української, ще й польською мовою.
    Автор книги Ігор Гаркот розповів про своє зацікавлення архітектурою міжвоєнного двадцятиліття, яке розпочалося ще в студентські роки, про зміст та структуру книги, що містить, крім основних розділів додатки, серед яких – фотофіксація архітектурних об’єктів 1920-30-х рр. та розташування їх на карті Івано-Франківська, панорама міста з оглядового майданчика ратуші та вибрані роботи автора за період 1981-2016 рр. Презентант у своєму слові щиро подякував за знання, допомогу та підтримку своїм викладачам із Львівської політехніки, учителям із проектного інституту „ДІПРОМІСТ”,  друзям, колегам та рідним, яким і присвячена книга.
    За словами наукового редактора видання Богдана Тимківа, цінність праці в тому, що Ігор Гаркот зафіксував архітектурну спадщину міста і це сприятиме її подальшому збереженню. Автором проведено детальний опис значної кількості історичних споруд, більшість з яких вперше вводиться у науковий обіг, подано їх плани та досліджено стан збереженості й способи реставрації. Така кропітка робота знайшла відображення в численних світлинах книги, які доповнюють також поштівки з колекції Олега Гречаника.
    Привітали автора з його науковим дебютом доктор історичних наук, рецензент книги Ігор Пилипів, доктор мистецтвознавства, професор Навчально-наукового інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника Ганна Карась, професор Інституту мистецтв Богдан Губаль та доцент Володимир Шпільчак, головний архітектор області Микола Дорошенко, відомий івано-франківський архітектор, доцент Університету права ім. Короля Данила Галицького Зеновій Соколовський, архітектори «Діпроміста» Василь Турко і Володимир Кочмар та ін.
    Музичними дарунками для гостей стали виступи народного артиста України Володимира Піруса із піснею „Величальна містові”, інструментального ансамблю у складі доктора мистецтвознавства Мирона Черепанина, художнього керівника струнного ансамблю „Quattro corde” Анжели Приходько та студентки Інституту мистецтв Надії Мельник, а також вокального ансамблю Інституту під керівництвом Людмили Обух.
    А вдалим доповненням свята стала мультимедійна презентація книги „Архітектура Івано-Франківська (Станіславова) міжвоєнного періоду 1920-1930-х років” та книжкова виставка „Івано-Франківськ: архітектурна рапсодія”, що познайомила присутніх із виданнями про архітектуру рідного міста з фондів бібліотеки.
   
    Світлини

Оновлено 23-05-2018
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка