Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Відео-екскурсія «Психологія та сучасне мистецтво Олександра Архипенка»



23 травня 2017 року працівники відділу літератури з мистецтва обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка провели для студентів першого курсу факультету історії, політології, міжнародних відносин Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника відео-екскурсію по творчості Олександра Архипенка.

   У роботі з молоддю працівники відділу літератури з мистецтва постійно перебувають у творчому пошуку, прагнучи створити умови для її самореалізації, спілкування, поповнення інформаційного багажу, повноцінного проведення дозвілля.
  З цією метою було підготовлено книжкову виставку та відео-екскурсію по творчості Олександра Порфировича Архипенка - скульптора, живописця і графіка, одного із основоположників кубізму в скульптурі, теоретика образотворчого мистецтва, почесного члена Об'єднання митців-українців в Америці та члена Американської Академії Мистецтва і Літератури, який народився і навчався в Україні, а творив у США.    
  Студентів першого курсу групи СОІ-11 факультету історії, політології, міжнародних відносин Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника було ознайомлено із творчістю митця, охарактеризовано найвідоміші його роботи, які визначаються динамізмом, лаконічністю композиції й форми, рухомістю конструкції. Присутні дізналися про те, що Олександр Архипенко вивів українське мистецтво на світові вершини. Історики культури називають його генієм серед скульпторів XX століття, ім'я якого згадується у товаристві з Матіссом, Пікассо, Браком, Леже, Дюшаном, Мондріаном, Малевичем, Кандинським, Філоновим. Його творами пишаються найславетніші музеї світу: Центр Помпіду в Парижі (знаменитий Бобур - Beau Bourge), музей Modern Art та галерея Соломона, Гуенгайма в Нью-Йорку, музеї Москви, Стокгольма, Берліна, Тель-Авіва. За життя і після смерті він мав кілька сотень виставок у Європі та Америці, де визнаний чарівником скульптури.
    Відвідувачі висловили слова вдячності за пізнавальну відео-екскурсію. 

Оновлено 26-04-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка