Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

„Старожитності Гуцульщини. Джерела з етнічної історії населення Українських Карпат. Каталог пам’яток історії та культури”До уваги користувачів бібліотеки – нове двотомне видання „Старожитності Гуцульщини. Джерела з етнічної історії населення Українських Карпат. Каталог пам’яток історії та культури”, підготовлене науковцями Інституту історії, етнології і археології Карпат Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника впродовж 2006-2011 років.

   Завдяки історико-археологічним дослідженням Миколи Кугутяка, Богдана Томенчука, Петра Сіреджука, Ігоря Кочкіна та Мирослава Волощука книга уперше вводить у науковий обіг сотні оригінальних стародавніх, середньовічних і новочасних пам'яток, розкриває етапи цивілізаційного поступу краю, особливості розвитку його етнічної історії, духовної і матеріальної культури.
   До першого тому ввійшли пам'ятки сакральної спадщини населення Галицької Гуцульщини, зокрема скельні святилища і ритуальні камені, що супроводжуються унікальними петрогліфічними комплексами. Також тут відображається християнська монастирська традиція в період середньовіччя і нового часу.
    Другий том присвячений пам'яткам оборонного характеру - давнім городищам, середньовічним замкам та укріпленим дворам, які були центрами суспільно-політичного, економічного і культурного життя краю. Крім цього, досліджуються джерела та осередки традиційного солевидобутку, висвітлюється роль і значення давніх транскарпатських, трансєвропейських шляхів.
   Видання представляє собою своєрідну енциклопедію пам'яток у їх географічному розташуванні стосовно населених пунктів з надзвичайно великою кількістю світлин.
   Для детальнішого знайомства з книгою „Старожитності Гуцульщини" запрошуємо істориків, археологів, етнологів, музейних працівників, краєзнавців, викладачів і студентів, а також усіх шанувальників багатовікової історії Українських Карпат.

Старожитності Гуцульщини. Джерела з етнічної історії населення Українських Карпат : кат. пам'яток історії та культури : у 2-х т. - Івано-Франківськ : Манускрипт-Львів, 2011.
Т. 1 : Кугутяк М. Сакральна спадщина Гуцульщини / М. Кугутяк. - 447 с.
Т. 2 : Томенчук Б. Городища, замки, осередки солевидобутку, давні транскарпатські шляхи / Б. Томенчук, М. Кугутяк, П. Сіреджеук та ін. - 267 с.

 

Оновлено 12-12-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка